Liigu sisu juurde

Saare 1 enampakkumisel osalejad ei teinud ühtki pakkumist, esialgu jääb meretuulepark rajamata

Kavandatava meretuulepargi võimsus Saare 1 alal jääb vahemikku 820-1200 MW. (Foto on illustratiivne)Foto: Pixabay

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) teatel ei tehtud Saare 1 mereala enampakkumisel ühtegi pakkumist ning see tähendab, et ala jääb vabaks ning soovi korral saab huvitatud meretuulepargi arendaja esitada alale uue hoonestusloa taotluse.

Enampakkumine algas Eesti aja järgi 27.02.2024 kell 12.00 ning lõppes 29.02.2024 kell 12.00.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Saare 1 mereala ehk innovatsiooniala suurus on 88,0 km2 ning selle alghind oli 1 320 000 eurot. Enampakkumisel kvalifitseerusid osalema Respect Energy Holding S.A ja OÜ Utilitas Wind, kes tasusid küll tagatisraha 26 400 eurot, kuid kumbki Saare 1 enampakkumisel pakkumist ei teinud.

TTJA jättis 29.02.2024 käskkirjaga Saare 1 enampakkumise tulemused kinnitamata ja teeb otsuse kõikide Saare 1 alale esitatud hoonestusloa taotluste osas hoonestusloa menetluste algatamata jätmise kohta. Seejärel ei ole Saare 1 alale enam ühtegi taotlust esitatud ning soovi korral saab huvitatud meretuulepargi arendaja esitada alale uue hoonestusloa taotluse.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.