Liigu sisu juurde

Saaremaast läände jäävale kolmele merealale esitati meretuulepargi rajamiseks kokku kümme taotlust

meretuulepark, tuulik, tuulepark
Enampakkumise alghinnaks avaliku veekogu koormamise korral tuuleelektrijaamaga on 15 000 eurot ruutkilomeetri kohta. Foto: Pixabay

1. aprillil oli tähtaeg konkureerivate taotluste esitamiseks Saare 2.1, Saare 2.2 ja Saare 3 aladele meretuulepargi rajamiseks. Saare 2.1 ja Saare 2.2 aladele konkureerivad kolm arendajat ning Saare 3 alale neli.

Saare 2.1, Saare 2.2 ja Saare 3 aladele esitasid omapoolse konkureeriva taotluse Estonia Offshore Wind DevCo OÜ, Deep Wind Offshore AS ning OÜ Utilitas Wind. Saare 3 alale konkureerib lisaks esmataotleja Sunly Wind OÜ.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) kontrollib kõigi esitatud konkureerivate taotluste vastavust ehitusseadustikus toodule ja seejärel edastab need arvamuse andmiseks asjaomastele riigiasutustele. Pärast tagasiside saamist riigiasutustelt hindab TTJA konkureerivaid taotlusi vastavalt seaduses sätestatud juhistele.

Taotluste osas, mis vastavad nõuetele, viiakse läbi enampakkumine hiljemalt 60 päeva pärast taotluste hindamise tulemuste kinnitamist. Eelduslikult toimuvad Saare 2.1, Saare 2.2 ja Saare 3 enampakkumised 2024. aasta juunikuus.

Enampakkumise alghinnaks avaliku veekogu koormamise korral tuuleelektrijaamaga on 15 000 eurot ruutkilomeetri kohta. Saare 2.1 ala suurus on ca 163,8 km² ja selle ala alghind on 2 457 000 €, Saare 2.2 ala suurus on ca 88,5 km² ja selle alghind on ca 1 327 500 € ning Saare 3 ala suurus on  20,1 km² ja selle alghind on 301 500 €.

Enampakkumise võitjaks on kõrgeima pakkumise teinud ja selle summa tasunud osaleja, kelle taotluse suhtes algatatakse hoonestusloa ja keskkonnamõju hindamise menetlus hiljemalt 90 päeva jooksul konkursi võitja väljakuulutamisest arvates.

Pärast menetluse algatamist hakkab taotleja koos ekspertrühmaga koostama keskkonnamõju hindamise programmi, millele järgneb uuringute ja keskkonnamõju hindamise aruande koostamine. Loamenetlus lõppeb TTJA poolse otsusega hoonestusloa andmise kohta.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.