Liigu sisu juurde

Sarikapidu: Haapsalusse rajatav päästekomando saavutas täiskõrguse

Tänapäevastele standarditele vastav päästekomando koos selle juurde rajatava õppetorni ja varjualusega saavutas maksimaalse kõrguse ning seda tähistati traditsiooniliselt sarikapärja alla toomisega. Uue asukohaga komandohoone tagab kiirema päästeabi kättesaadavuse ning valmib käesoleva aasta sügisel.

Tallinna mnt 85 kinnistule rajatav uus hoonetekompleks on esimene Läänemaale kerkiv funktsionaalne tüüpkomando. See loob päästjatele kaasaegsed töötingimused ja mugava töökeskkonna, paraneb treeningute ja väljaõppe kvaliteet. Samuti saab varasemast paremini hoiustada ja hooldada kogu vajalikku tehnikat ja varustust.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektidirektor Tarmo Mändmets väljendas heameelt eduka koostöö üle kõigi partneritega. “Ühise pingutuse tulemusel saavad kohalikud päästjad juba õigepea endale kaasaegsed töö- ja puhkeruumid, mis nende tegevust igakülgselt toetavad,” rääkis ta. “Lisaks annab uus hoone olulise säästu hoone ülalpidamiskuludelt, sest vastab A-energiaklassile.”

Haapsalu päästjaid hakkavad uues komandos teenima päästetehnika garaažid, komando õppeklass, varjualune ja treeningtorn. Puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid on reageerimisaja minimeerimiseks paigutatud strateegiliselt toruliftide ja päästetehnika garaaži lähedusse. Rajatav hoone on energiatõhus ja kuulub A-energiaklassi, mida aitavad muuhulgas saavutada päikesepaneelid.

Komandohoone suurus on 1583 ruutmeetrit, varjualune 89 ruutmeetrit ja treeningtorn 66 ruutmeetrit. Arendusprojekti maksumus on ligi 5,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Üle 1,8 miljoni euro sellest tuleb Eesti riigi CO2 vahenditest ja on suunatud hoone energiatõhususse.

Hoone arhitekt on Juhan Rohtla arhitektuuribüroost KUU Arhitektid ja projekteerija OÜ ACTO CONSULT. Ehitavad Tallinna Ehitustrust OÜ ja Ehitustrust AS, omanikujärelvalvet teostab Sweco Est.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.