Liigu sisu juurde

5,5 miljonit eurot maksev Haapsalu päästekomando sai nurgakivi

Haapsalu päästekomando sai nurgakivi.Foto: Marko Mumm / Riigi Kinnisvara

Täna nurgakivi saanud Haapsalu päästekomando koos selle juurde rajatava õppetorni ja varjualusega läheb maksma ligi 5,5 miljonit eurot ning valmib 2024. aasta sügisel.

Haapsalu päästekomando nurgakivi sisu.Foto: Marko Mumm / Riigi Kinnisvara

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) teatas, et Tallinna mnt 85 kinnistul paiknema hakkav Haapsalu päästekomando on esimene Läänemaale kerkiv funktsionaalne tüüpkomando. Uus hoone loob päästjatele kaasaegsed töötingimused ja mugava töökeskkonna, paraneb treeningute ja väljaõppe kvaliteet, samuti saab varasemast paremini hoiustada ja hooldada kogu vajalikku tehnikat ja varustust.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Uude päästehoonesse on planeeritud eraldi saastunud ja saastevabad pinnad, mis tähendab, et väljakutselt tagasi komandosse saabudes liigub kogu hooldust ja puhastust vajav tehnika ning varustus saastunud alale. Taas kasutusvalmis varustuse saavad päästjad nutikatest puhastusmasinatest kätte juba teisel pool seina saastevabal pinnal.

Haapsalu päästjaid hakkavad uues komandos teenima päästetehnika garaažid, komando õppeklass, varjualune ja treeningtorn. Puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid on reageerimisaja minimeerimiseks paigutatud strateegiliselt toruliftide ja päästetehnika garaaži lähedusse. Rajatav hoone on energiatõhus ja kuulub A-energiaklassi, mida aitavad muuhulgas saavutada päikesepaneelid.

Komandohoone suurus on 1583 ruutmeetrit, varjualune 89 ruutmeetrit ja treeningtorn 66 ruutmeetrit. Arendusprojekti maksumus on ligi 5,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Üle 1,8 miljoni sellest tuleb Eesti riigi CO2 vahenditest ja on suunatud hoone energiatõhususse. Hoone arhitekt on Juhan Rohtla arhitektuuribüroost KUU Arhitektid ja projekteerija OÜ Acto Consult. Ehitavad Tallinna Ehitustrust OÜ ja Ehitustrust AS, omanikujärelvalvet teostab Sweco Est.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.