Liigu sisu juurde

Sarikapidu Tartus: uue kontorihoone välisseinad valmisid tavapärasest kümme korda kiiremini

Foto: Mapri Ehitus

Eesti Energia Tartu büroohoonelt Rohelises Pargis võeti sarikapärg, maja ehitava Mapri Ehituse müügijuhi Margus Väärsi sõnul sai tänu tehases valmistatud elementidele hoone välisseinad ehitada tavapärase kümne nädala asemel ühe nädalaga.

Väärsi rääkis, et hoone kandekarkass rajati betoonist, aga välisseinad on tehtud tehases puitelement kilpidest. Tehases paigaldati hoone aknad ja fassaadiroovitis ning see andis ehitusplatsil kümnekordse ajavõidu. Eestis on tehases valmistatud paneelidest tehtud vaid mõned üksikud majad, ta tõi eeskujuks ehitusfirma Rand ja Tuulberg ehitatud 16-korruselise büroohoone Tartus Paju tänaval.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Hoonet ja kogu Rohelist Parki arendava Cesana Grupi ehitusjuht Gunnar Sanderkoff rääkis, et aasta lõpuks valmivas majas pannakse rõhku välimusele ja viimistluse kvaliteedile ja nii on ehituse käigus erinevaid detaile mitu korda muudetud. „Me taotleme majale ka keskkonnasäästu sertifikaati BREEAM,“ lubas ta.

Roheline Park on Tartu linna piiril, Maaülikooli naabruses asuv äripark, kus tegutsevad Gardesti aianduskeskus ning Dimediumi ja Intraci esindused. Äripargi keskmeks peaks saama Salto arhitektuuribüroo projekteeritud 20-korruseline büroohoone, mille välisilme muudab unikaalseks kõrghoone keskossa jääv läbi kolme korruse kõrguv talveaed.

Eesti Energia Tartu büroohoone arhitektuurne osa pärineb Kadarik, Tüür. Arhitektidelt, sisearhitektuur PIN Arhitektidelt.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.