Liigu sisu juurde

Scandium Kinnisvara müüs osaluse Luige Kodude arenduses

Arhitekti visand Luige Kodude ridaelamust.Foto: Everaus Kinnisvara

Everaus Kinnisvara ostab Tallinna külje all Kiili vallas asuvas Luige Kodude arenduses Scandiumi Kinnisvara 50protsendilise osaluse ja omab pärast tehingut arendust täielikult.

“Eelmisel sügisel Luige Kodude arendustöid alustades oli mõistlik kahe arendaja tugevused ühendada ning projekt edukalt käivitada,” kommenteeris ostu Everaus Kinnisvara tegevjuht Janar Muttik. “Tänaseks oleme jõudnud faasi, kus on otstarbekas jätkata suurprojekti juhtimist ühe arendajaga. Kuna Everaus Kinnisvara on keskendunud terviklike elamukvartalite väljaehitamisele, oli loogiline samm, et Luige arendusega jätkame meie.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Everaus Kinnisvara käe all on valminud näiteks Uuesalu Kodu, Lagedi Kodu ja Keila Kodu.

Luige kodude näol on tegemist kvartaliga, mille südamesse rajatakse tiigiala ning mida läbib autovaba promenaad. Arendusel on kokku 88 kodu, millest enamuse ehk 72 moodustavad ridaelamuboksid ja lisanduvad kaks kortermaja, kus on 16 korterit. “Hetkel käib Luige Kodude esimese etapi ehitus ning esimesed kodud valmivad juba sel suvel,” rääkis Muttik. “Teise etapi ehitusega stardime suve teisel poolel.”

Luige Kodude kvartali südameks saab sinna rajatav tiik.Foto: Everaus Kinnisvara

Scandium Kinnisvara juht Maido Lüiste rääkis, et nii mahukat projekti nagu Luige Kodud oli mõistlik alustada kahe arendaja koostööna. “Meil on täielik enesekindlus, et Everaus viib Luige Kodude arenduse edukalt lõpuni,” lausus ta.

Lüiste sõnul annab tehing Scandiumile võimaluse keskenduda suurema intensiivsusega projektidele Haapsalus, Põhja-Tallinnas ja Pärnus.

Tehingu tingimusi osapooled ei avalda.

Äriregistri andmetel omavad Everaus ja Scandium pärast tehingut jätkuvalt ühiseid osalusi kahes ettevõttes:

  • Osaühingus Everaus Scandium kuulub mõlemale firmale 50%. Ettevõte oma kinnistuid Peetri alevikus, Rae vallas.
  • Haapsalu Marienholmi arenduses on Scandiumil 48% ja Everausil 10% suurune osalus.

Everausi ja Scandiumi seob ka üks ühine omanik: Jaak Roosaare omab Everausis 13,13 protsendi suurust osalust ja on ka Scandiumi nõukogu liige ning üks tegelikest kasusaajatest.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.