Liigu sisu juurde

Tallinna külje all algas Luige Kodude elukvartali ehitus: esimene etapp valmib 2024. aasta suvel

Tallinna vahetusse lähedusesse kerkiv Luige Kodude kvartal koosneb kaheksateistkümnest kahekorruselisest majast, kus igas hoones on neli ridaelamutüüpi privaatse terrassi ja aiaga korterit. Foto: Scandium Kinnisvara

Luigel Tallinna külje all algas eile nägusa peresõbraliku elukvartali ehitus. Kahe aasta jooksul rajatakse ligi 20st hoonest koosnev piirkond koos ridaelamutüüpi väikemajade, kahe kortermaja ning lastehoiuga. Kokku tuleb piirkonda 88 uut kodu. Arendajad on Everaus Kinnisvara ja Scandium Kinnisvara.

“Luige on hoogsalt arenemas. Sügisel avab siin oma uksed suur Luige kaubanduskeskus koos jõusaali ja kohvikutega; head sportimisvõimalused väikestele ja suurtele on juba täna olemas,” kiitis Everaus Kinnisvara juht Janar Muttik. “Luige Kodude tulevastel elanikel on nii kõik eluks vajalik käe-jala juures ning Tallinna piirini on vaid 5 km.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Suvel keskendus arendaja kvartali infrastruktuuri eeltöödele. Kuna äsja saabus ka ehitusluba, saab nüüd Muttiku sõnul hoogsalt majade ehitusega alustada ning esimesed kodud valmivad tuleval suvel.

Tallinna vahetusse lähedusesse kerkiv Luige Kodude kvartal koosneb kaheksateistkümnest kahekorruselisest majast, kus igas hoones on neli ridaelamutüüpi privaatse terrassi ja aiaga korterit. Lisaks tuleb kvartalisse kaks väikest kortermaja, majade vahelt läbi looklev jalutuspromenaad ning kogukonnamaja koos lastehoiuga. 

“Luige Kodud sobivad hästi peredele, kes unistavad suuremast kodust, isiklikust aiast ja looduslähedasest elukeskkonnast Tallinna lähedal,” sõnas Scandium Kinnisvara juht Maido Lüiste.

“Olulist rolli mängib siin energiatõhusus ja keskkonnasäästlikkus – sisse kolides on koduomanikel energiasäästlik toimiv maaküte ning päikesepaneelid katusel. Lisaks on elektriautode laadimise võimekus ja hea ühendus Tallinnaga nii mööda kergliiklusteed kui mõne aasta pärast ka Rail Balticuga,” lisas Lüiste.

Kvartali arhitektid on Olavi Kukk ja Janar Blehner Apex Arhitektuuribüroost ning sisearhitekt on Lilia Kristianson. Esimene etapp kodusid valmib 2024 suvel.

Kahe aasta jooksul rajatakse Luigele ligi 20st hoonest koosnev piirkond koos ridaelamutüüpi väikemajade, kahe kortermaja ning lastehoiuga. Foto: Scandium Kinnisvara

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.