Liigu sisu juurde

Silikaat sõlmis Rail Balticu ehitajaga viimaste aastate suurima liiva müügi lepingu

Silikaadi tegevjuht Priit Poks.Foto: Silikaat

Silikaat sõlmis Rail Balticu rajamiseks lepingu, mille alusel varustab Männiku karjääri liivaga Kangru liiklussõlme ehitust Harjumaal.

“Valmistume lähiaastate ühe suurema ehitusobjekti liivaga varustamiseks – lepingu kestus on 18 kuud ja maht ligi 470 000 tonni,” rääkis Silikaadi tegevjuht Priit Poks. “Viimane taolise mahuga objekt, mida varustasime, oli Haabersti ringristmiku ehitus aastatel 2017-2018 Tallinnas. Hetkel on käimas ettevalmistavad tööd nii karjääris kui ka objektil. Ehitus algab selle aasta esimeses pooles.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Poksi sõnul on Silikaadi partneriks ehituse peatöövõtja GRK Eesti AS, kellega koostöös toimub materjali laadimine ning väljavedu karjäärist objektile. “See tähendab, et vaatamata äärmiselt suurele mahule säilib võimekus kõiki oma teisi koostööpartnereid samuti sujuvalt teenindada,” märkis Poks.

Silikaat kaevandab ja väärindab Harjumaal ehitus- ja täiteliiva 400 hektaril kokku neljas karjääris, kus toimub nii maapealne kui ka veealune liiva kaevandamine.

Silikaadi pressiteates seisab, et liiva ei ole otstarbekas väljaspoole maakonnapiire transportida, sest selle transport muutub majanduslikult ja keskkonna aspektist ebamõistlikuks juba siis, kui liiva vedada kaugemalt kui 50 kilomeetrit, mis annab Silikaadile eelise Tallinna ja pealinna ümbruse ehituste liivaga varustamisel.

Silikaat kaevandas eelmisel aastal karjääriliiva üle 500 000 tonni, GRK Eestiga sõlmitud lepingu maht on sellele ligilähedane.

Lisaks müüs Silikaat elektrit suurusjärgus 11 GW tunni ulatuses ning tootis soojusenergiat üle 6000 MW tunni.

Silikaat AS kuulub 25aastase ajalooga kodumaisesse kontserni Silikaat Grupp. Gruppi kuulub 35 ettevõtet põllumajandusest, tootmisest, kinnisvaraarendusest ning jaekaubandusest. Grupi tuntumad ettevõtted on veel Järve Kaubanduskeskus, Aatrium Sisustuskaubamaja, Silikaat Tehnopark, loodusliku mineraalvee tootja Haage Joogid, põllumajandusettevõtted Kõo Agro ja Mangeni PM ning taastuvenergiaallikatest transpordikütust tootev Biometaan.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.