Liigu sisu juurde

Soome ehitajad hakkavad järgmisel nädalal streikima

Streikide eesmärgiks on ehitajate ametiühingute esindajate sõnul soov pöörata tagasi valitsuse plaanitavaid otsuseid, mis nõrgestaksid ehitussektorit. Foto: Ziaur Chowdhury / Pixabay

Soome Ametiühingute Keskliit (SAK) teatas sel nädalal streigiplaanidest, millega loodetakse pöörata ümber peaminister Petteri Orpo valitsuse hiljutised otsused, mis õõnestavad  ametiühingute hinnangul töötajate ja töötute olukorda.

SAKi presidendi Jarkko Eloranna sõnul on järgmisel nädalal kõikjal Soomes kavas läbi viia poole päeva kuni päeva pikkuseid lühistreike, et valitsus eelnõu vastu võtmise osas ümber mõtleks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Eloranta ütles, et valitsusele on antud aega oma suunda muuta, kuid ametiühingute hädakutsungit ei ole kuulda võetud ning seetõttu peavad ametiühingud alustama streigiga.

Soome ehitusala ametiühingu Rakennusliitto esimees Kimmo Palonen.Foto: Rakennusliitto

“Kuigi meie ametiühingu liikmete jaoks seisavad ehitusseisaku tõttu ees rasked ajad, kiidame me täielikult heaks nende oluliste meetmete rakendamise töötajate ja töötute õiguste kaitseks,” ütles Soome ehitusala ametiühingu Rakennusliitto esimees Kimmo Palonen, kelle hinnangul ei hakka ükski ehitusettevõtja ainuüksi valitsuse esitatud seadusemuudatuse tõttu uusi töötajaid palkama.

“Näiteks võtab lapsevanemetele mõeldud hüvitise kaotamine lastega pere sissetulekust 200 eurot kuus, kuid see liigutus ei too juurde rohkem töökohti,” märkis Palonen.

Soome Valitsus on põhjendanud töötuskindlustuse vähenemist sellega, et teistes Põhjamaades on sellised vähendused juba tehtud.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.