Liigu sisu juurde

Soomes langes ehituslubade hulk ajaloo madalaimale tasemele

Soomes anti 2023. aasta novembrist 2024. aasta jaanuarini ehituslubasid uutele hoonetele 37 protsenti vähem kui aasta varem.Foto: Tuula Sipilä

Ehitussektori madalseisu Soomes näitab ilmekalt ka sealne ehituslubade väljastamise maht, mis on mullusega võrreldes märkimisväärselt kahanenud, kirjutab Rakennuslehti.

Ehituslubasid anti uutele hoonetele ajavahemikus 2023. aasta novembrist 2024. aasta jaanuarini tervelt 37 % vähem kui aasta varem. Ehitusprojekte valmis samal ajal 43% vähem kui varasemal aastal.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Elamutele antud ehituslubade hulk langes aastavõrdluses tervelt 44% ja jõudis kogu Soome statistikaajaloo madalaimale tasemele.

Ehituslubasid väljastati vaadeldud ajaperioodi jooksul Soomes 3222 korterile, mida oli 52 % vähem kui mullu samal ajal.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.