Liigu sisu juurde

Soomlaste rajatav uus tehas hakkab tootma tsemendi loodussõbralikumat alternatiivi

Uuendusliku ehitusmaterjali lähteainena kasutatakse tööstuse kõrvalproduktina saadavat materjali, mis aitab vähendada prügilate koormust ja jäätmete utiliseerimisega kaasnevaid kulusid.Foto: Manfred Antranias Zimmer / Pixabay

North Savo Startup Fund nimeline kapitalifond ja ettevõtte Nostetta Ventures võtmeisikud on koos erainvesteerimisühinguga kokku leppinud 900 000 euro suuruse rahastuse eraldamiseks investeerimisprogrammi EcoIntellect elluviimiseks, mille raames rajatav tehas hakkab tootma tsemendi asendusainet, kirjutab Rakennuslehti.

Teatise kohaselt valmib Hämeenlinna Karanoja ringmajandusalale rajatav tehas 2024. aasta kevadel ja seal alustatakse tsemendiasendaja EcoStab tootmist. Uudse tootega on võimalik asendada tsementi näiteks maapinna stabiliseerimisel ja selle muutmisel ehitustöödeks sobivaks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Uuendusliku ehitusmaterjali lähteainena kasutatakse ehitusmaterjalitööstuse kõrvalproduktina saadavat materjali, mis aitab vähendada prügilate koormust ja jäätmete utiliseerimisega kaasnevaid kulusid.

“EcoStabi sideaine süsinikdioksiidi jalajälg on tsemendiga võrreldes 75% madalam,” ütles ettevõtte asutaja ja ideelooja Hannu Tukiainen.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.