Liigu sisu juurde

Sõõrumaa 50 miljonit eurot maksev büroohoone sai nurgakivi

Golden Gate büroohoone valmimisega lisandub Rotermanni kvartalisse 12 900 m2 üüripinda ja 102 parkimiskohta.Foto: US Real Estate

Eile pani US Real Estate nurgakivi 2025. aasta alguses valmivale Golden Gate büroohoonele aadressil Ahtri 6. Hoonet hakkab läbima piirkonna uus oluline jalakäijate ühendustee ja ettevõtte loodab, et sellest saab värav sadama ja südalinna vahel.

“Tekkis ambitsioonikas mõte panna hoone nimeks Golden Gate, et see oleks sümboolseks väravaks sadama piirkonnast kesklinna ja Rotermanni, kust ei saa lihtsalt mööda minna, vaid saab alati vaid läbi minna,” ütles US Invest nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Oleme võtnud Kuldse Värava loomisega veel natuke suurema rolli – olla piltlikult öeldes kuldseks ankruks Tallinna kesklinnas. Siia hoonesse tuleb tuhandeid ruutmeetreid ägedat pinda nende klientide jaoks, kes oma teenust ega ennast häbenema ei pea ja tunnevad selle üle uhkust,” kiitis Sõõrumaa.

Urmas Sõõrumaa. Foto: Andres Raudjalg

Golden Gate´i arhitektuurne lahendus on loodud arhitektide Raivo Puusepa ja Illimar Truverki juhitava Arhitekt11 ühistööna. Rotermannile iseloomulikult säilitatakse kinnistu ajalooline osa, mis integreeritakse uute hoonemahtudega.

Esimesele korrusele tulevad kaubanduspinnad ja restoranid koos väliterrassidega, ülemistele korrustele aga kontorid. Parkimine on viidud maa alla ja hoone katusele luuakse roheterrass, kust avanevad suursugused vaated vanalinnale, sadamale, südalinnale ja Reidi tee suunas Lauluväljakule.

Golden Gate büroohoone ehitatakse liginullenergiahoonena ning vastavalt LEED Gold keskkonnasertifikaadile. Büroohoone valmimisega lisandub Rotermanni kvartalisse 12 900 m2 üüripinda ja 102 parkimiskohta.

2025. aasta alguses valmivasse hoonesse kolivad teiste seas E-riigi Akadeemia SA, Workland, OCCO, Forus International, US Invest ning hoone arendaja US Real Estate. Esimesel korrusel avab hoone valmides aga uksed rahvusvaheliselt tuntud restoran, kes hakkab Tallinnas pakkuma täiesti uudse kontseptsiooniga maitseelamusi. Kogu projekti investeeringu väärtus on üle 50 miljoni euro. Hoone ehitust finantseerib Swedbank.

Büroohoonele saab olema väga hea juurdepääs nii auto kui ühistranspordiga. Tallinna linn plaanib 2024. aasta lõpuks valmis saada ka sadama trammiliini, mille üks peatus saab olema vahetult Golden Gate hoone kõrval. Trammitee ehitusega uuendatakse ka piirkonna kergliiklusteed ning paranevad oluliselt jalakäijate ja jalgratturite liikumisvõimalused.

Golden Gate´i arhitektuurne lahendus on loodud arhitektide Raivo Puusepa ja Illimar Truverki juhitava Arhitekt11 ühistööna.Foto: US Real Estate

US Real Estate on Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvaraettevõte, mille portfellis on üle 130 000 m2 üüritavat pinda ja üle 200 000 m2 arenduses olevat pinda. Ettevõte omab äri-, haridus- ja spordikinnisvara ning arendab terviklikke äri- ja elukeskkondi, sh Rotermanni kvartal, Talsinki, Patarei Merekindlus, Golden Gate, Park Tondi. Ettevõtte kinnisvaraportfelli koguväärtus on üle 300 miljoni euro.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.