Liigu sisu juurde

Sõõrumaa valis uuele kontorihoonele projekteerija ja ehitaja, kui majal karp juba valmimas

Urmas Sõõrumaa septembris Golden Gate'i nurgakivi panemisel. Foto: Andres Raudjalg

Golden Gate büroohoone ehitus on käinud juba poolteist aastat, aga Urmas Sõõrumaale kuuluv US Real Estate andis täna teada, et on sõlminud Nordeconiga lepingu maja projekteerimis- ja ehitustööde teostamiseks.

Nordecon teatas börsile, et sõlmitud lepingu tööde kogumaksumuseks on 23,5 miljonit eurot ilma käibemaksuta ja tööd lõppevad 2025. aasta kevadel.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

US Real Estate juhatuse liige Uko Paasik rääkis, et seni objektil ehitanud REME Grupp peaks detsembri teises pooles valmis saama betoonitööd ning hoone saavutab siis oma tippkõrguse. “Täname REME meeskonda suurepäraselt tehtud töö eest, vaatamata keerulistele tingimustele südalinna liikluskorralduses,” lausus Paasik. “Jätkame hoone projekteerimis- ja ehitustöid Nordeconiga, kes on end läbi eelmiste ühisprojektide tõestanud usaldusväärse ja kvaliteetse ehituspartnerina.”

REME juhatuse liige Mehis Vilo ütles, et US Real Estate’i valitud lahendus, kus ehitaja valitakse alles pärast karbi valmimist, pole väga levinud, aga viimasel ajal on seda kasutama hakatud. Vilo nentis, et tõenäoliselt saavutab arendaja selliselt toimetades mõningase kokkuhoiu.

Vilo rääkis, et ka REME pakub lisaks betoonitöödele peatöövõttu, aga Golden Gate’i teise etapi vähempakkumisel nad ei osalenud.

Kuue maapealse ja kahe maa-aluse korrusega büroohoone brutopindala on ca 19 500 m2, sh 102 parkimiskohta.

Golden Gate büroohoone ehitatakse vastavalt LEED Gold nõuetele, mis tähendab, et juba projekteerimise faasis on mõeldud hoone ökoloogilisele jalajäljele ning ehitamisel järgitakse jätkusuutlikku lähenemist. Sertifikaadi taotlemisel on suur roll Ahtri 6 kinnistul varasemalt asunud paekivihoone säilitamisel ja rekonstrueerimisel.

“Tänases turbulentses majanduskeskkonnas saab ainult tunnustada arendajat, kes üldisele ebakindlusele vaatamata on oma arendustegevuses sihikindel ja viib pikaajalise väärtusega projekte edasi,” sõnas Nordecon AS juhatuse liige Tarmo Pohlak. Nordecon on varem Rotermanni kvartalisse ehitanud nii Rotermanni Ajamaja kui elu- ja ärihooned Rotermanni 10 ja Rotermanni 18.

Arhitekti nägemus 2025. aasta kevadel valmivast hoonest.Foto: US Real Estate

Ka Golden Gate arhitektuurne lahendus on sündinud mitmes osas. Enne seda, kui Sõõrumaa kinnistu ostis, oli eelmine omanik tellinud hoonele projekti arhitekt Raivo Puusepalt. Sõõrumaa tellimusel täiendas projekti Arhitekt11 meeskond, kes lisas majale ka kuldse fassaadi.

Golden Gate’i sisearhitekt on Meelis Press. 

Hoone esimesele korrusele on kavandatud kaubanduspinnad ja restoranid koos väliterrassidega, ülemistele korrustele aga A-klassi büroopinnad, kust avanevad vaated vanalinnale, lauluväljakule, sadamapiirkonnale ja juba valminud Rotermanni kvartalile. Parkimine on viidud maa alla ja hoone katusele luuakse roheterrass koos päikesepaneelidega.

Hoones on arendaja kinnitusel ka mitmeid uuenduslikke tehnilisi lahendusi – näiteks hakkab valmivas hoones tehisintellekt arvestama inimeste kohalolekut ja tarbimismustreid. Samuti analüüsitakse automaatselt energiahindu, et optimeerida ventilatsiooni, kütet ja jahutust.

Kaks päeva tagasi teatas Sõõrumaa, et on rajamas enda ehitusfirmade gruppi, kus on ka mitu peatöövõtuga tegelevat ettevõtet. See tehing ootab konkurentsiameti heakskiitu.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.