Liigu sisu juurde

Ülemiste järve äärde ehitatakse 40 meetrit kõrge kivi kujuline kõrghoone

Kadarik Tüür Arhitektide võidutöö "Kivi Maja" pakutud lahenduse kohaselt on hoone külgnevatest hoonetest kõrgem, omanäoline ja selle kujundamisel on ideeline seos piirkonna legendidega.Foto: Kadarik Tüür Arhitektid

Tallinna linnavalitsus esitas täna Järvevana tee 5 kinnistu, Järvevana tee 5a kinnistu ja lähiala detailplaneeringu kehtestamise ettepaneku Tallinna linnavolikogule. Planeeritav ala asub Järvevana tee ja Ülemiste järve vahelisel alal ja muuhulgas ehitatakse sinna kuni 40 meetri kõrgune kõrghoone, kuhu peaks kolima Maru Ehituse peakontor.

Planeeritud alal asuvad Järvevana tee 5 kinnistu, mis on hoonestatud büroohoone ja alajaamaga ning Järvevana tee 5a kinnistu, millel asub ehitisregistri andmetel amortiseerunud bassein. Bassein on ette nähtud lammutada, mille kehandisse on kavandatud parkimismaja.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tallinna abilinnapea Madle Lippuse sõnul on tegemist kohaspetsiifilise hoonega, mille arhitektuurikonkurssiga leitud ruumiline lahendus lähtub Linda kivi muistenditest.

“Detailplaneeringu koostamise eesmärk oli olemasoleva büroohoone laiendamine ning linna tingimus selleks oli leida ruumiliselt kvaliteetne lahendus. Detailplaneeringuga säilitatakse Järvevana tee äärne rohekoridor ning see on ühenduses Ülemiste järve ümbritseva metsaga,” kirjeldas Lippus.

Kliimariskide mõju leevendamiseks ja linnaruumi kvaliteedi huvides on planeeritud rajada parkimismajale katusehaljastus ning hea rattateede ühendusega asupaigale täiendavalt 120 jalgratta parkimiskohta.

Asukohta sobivaima linnaruumilise lahenduse leidmiseks viidi läbi arhitektuurivõistlus. Kadarik Tüür Arhitektide võidutöö “Kivi Maja” pakutud lahenduse kohaselt on hoone külgnevatest hoonetest kõrgem, omanäoline ja selle kujundamisel on ideeline seos piirkonna legendidega.

Detailplaneeringu järgi rekonstrueeritakse krundil asuv kuuekorruseline ärihoone ja lisaks ehitatakse kuni 40 meetri kõrgune ja kuni 12 korruseline kivikujuline büroohoone. Foto: Kadarik Tüür Arhitektid

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.