Liigu sisu juurde

Tallinn kuulutas Lasnamäe ujula ehituslepingu kehtetuks

Olümpiamõõtmetes ujula rajamise ettevalmistamisega Tallinnas tegeletud mitu aastat ning projekteerimisse on olnud kaasatud ka Eesti Ujumisliit, et tagada vastavus rahvusvahelistele normidele.Foto: Pixabay

Tallinna linnavaraamet tunnistas kehtetuks Lasnamäele aadressile Kuukivi 3 ja 5 olümpiamõõtmetes ujula rajamiseks kavandatud kontsessioonilepingu sõlmimise.

Otsus tehti abilinnapea Viljar Jaamu sõnul seetõttu, et riigihanke läbiviimise aluseks olnud tingimused ja majanduslik kontekst on muutunud, mis muudab lepingu sõlmimise võimatuks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Jaamu kinnitusel on olümpiamõõtmetes ujula rajamise ettevalmistamisega Tallinnas tegeletud mitu aastat ning projekteerimisse on olnud kaasatud ka Eesti Ujumisliit, et tagada vastavus rahvusvahelistele normidele. “Sel nädalal teatas kultuuriministeerium, et riigil pole võimalik ujula rajamist toetada, mis on praegust majanduslikku olukorda arvestades ka mõistetav,” lausus abilinnapea.

“Kujunenud olukorras tuleb varasemalt kavandatud rahastusmudel uuesti läbi mõelda. Analüüsime lähikuudel põhjalikult erinevaid alternatiive, kuidas olümpiaujula plaaniga edasi minna ning tuleme selle teema juurde tagasi sügisel,” lisas Jaamu.

Tallinna linnavaraamet kuulutas 15. jaanuaril välja riigihanke eesmärgiga sõlmida kontsessioonileping Kuukivi tn 3 (endine Varraku tn 14a) kinnisasjale hoone, sealhulgas olümpianõuetele vastava ujula ja Kuukivi tn 5 (endine Varraku tn 14b) kinnisasjale parkimisala ja -hoone I etapi (väliparkla ja parkimismaja maa-alune osa) ehitamiseks ning opereerimiseks.

Riigihankele laekus üks pakkumus, pakkujaks oli Tondiraba Ujula OÜ, mille omanikud on Igor Mölder ja Tanel Samuel, kellele kuulub ka kinnisvaraarendaja Capital Mill.

Kontsessioonilepingu sõlmimise menetlus tunnistati siiski kehtetuks ja uued lahendused töötab Tallinna linnavalitsus välja käesoleva aasta sügisel.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.