Liigu sisu juurde

Tallinn loobus Hipodroomi ristmiku põhjaliku ümberkorraldamise plaanist 

Praegune lahendus näeb ette, et peale rekonstrueerimist on Hipodroomi ristmikul üks sõidurada vähem ning rohkem on ruumi jalakäijatele ja ratturitele.Foto: Eero Vabamägi / Postimees / Scanpix

Tallinna linnavalitsus otsustas jätkata Hipodroomi ristimiku arendamist praeguseks valmis projekteeritud lahenduse järgi, sest see arvestab kõigi inimestega, sõltumata liikumisviisist ning on piisava läbilaskevõimega. Linn toetab seega arendajat projekti kiirel elluviimisel. 

Kui algses projektis oli planeeritud ristmikule üks sõidurada juurde tekitada, siis eelmine linnavalitsus oli andnud Hipodroomi arendajale suunise vähendada planeeritavaid sõiduradu Paldiski maanteel ja Hipodroomi ristmikul. Loobuti ühest lisasõidurajast ning kaotati üks ühistranspordirada. Praegune lahendus näeb ette, et peale rekonstrueerimist on Hipodroomi ristmikul üks sõidurada vähem ning rohkem on ruumi jalakäijatele ja ratturitele.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tulekul siiski mõned muudatused

Veendumaks, et projektlahendus on linnaruumiliselt ja liikuvuse seisukohast optimaalne, teostati projekteeritud liikluslahenduse täiendav modelleerimine. Tuginedes modelleerimise tulemustele otsustati teostada mõned väiksemad, kuid linnaruumiliselt olulised muudatused.

Hipodroomi ristmiku piirkonnas muudeti sõiduradade arvu, mis ei avalda liikluse teenindamise osas olulist mõju, kuid võimaldab siiski kogu ristmiku liiklejate liikuvust optimaalsemalt kujundada. Väiksemaid korrektuure tehti ka jalg- ja jalgrattaliikluse teenindamiseks kavandatud taristu osas. 

Tallinna Transpordiameti hinnangul on arendajaga kokkulepitud lahendus optimaalne erinevate kasutajagruppide jaoks – nii jalgsi, rattaga kui ka ühistranspordiga ja eraautoga liiklejatele.

Projekti muutmine ei võimaldaks suure tõenäosusega arendajal järgmisel aastal ristmikuala ehitustöödega alustada ning lisaks projektimuudatusele eeldaks see muudatusi tehnovõrkude rekonstrueerimise ajaplaanides. 

Kõigi asjaoludega arvestades otsustas linnavalitsus jätkata senise Hipodroomi ristmiku lahendusega. 

“Hipodroomi elurajooni kolib tulevikus tuhandeid elanikke ja liikluskoormus sealsel ristmikul kindlasti kasvab,” ütles transpordivaldkonda kureeriv abilinnapea Kristjan Järvan. “Seetõttu ei pea ma õigeks ühistranspordiraja kaotamist ja piirdumist lihtsalt ristmiku senise läbilaskevõime säilitamisega.”

Järvan: sõiduridasid tuleks lisada

Hipodroomi ristmiku läbilaskevõimet tuleks Järvani hinnangul ummikute vältimiseks sõiduridade lisamisega suurendada.

“Kuna projekti muutmiseks on vaja linnavalitsuse konsensust, mida nähtavasti pole võimalik saavutada, siis oleks praeguse lahenduse blokeerimine ja tööde alguse määramatuks ajaks edasilükkamine minu poolt äärmiselt ebaõiglane eraettevõtja suhtes, kes Hipodroomi elurajooni arendab,” lisas Järvan.

Kaotatud ühistranspordiraja arvelt suurendatakse ohutussaart ja nähakse ette täiendavalt ruumi haljastusele – projektialale istutakse 60 puud, 16 000 põõsast ja püsikut ning 8000 sibultaime. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.