Tallinna esimeselt CLT paneelidest lasteaiahoonelt toodi alla sarikapärg
Täna, 11. märtsil toodi alla Männimudila lasteaia uue hoone sarikapärg. Tegemist on esimese Tallinna lasteaiaga, mis ehitatakse CLT paneelidest puitkonstruktsioon-ehitisena.
“Männimudila maja on ka omamoodi teerajajaks Tallinna lasteaedade ehituses,” ütles Tallinna abilinnapea Tiit Terik. “Tegemist on puitkonstruktsioon-ehitisega, milliseid plaanime rajada ka edaspidi. CLT paneelidest konstruktsioonid võimaldavad arhitektuurilist paindlikkust ja on kuluefektiivsed. Paneelid on tervise- ja keskkonnasõbralikud ning neil on võime siduda CO2.”
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
Linnavalitsuse pressiteates seisab, et lasteaed Männimudila kahe maapealse korrusega hoone on loodud sobituma ümbritseva linnaruumiga. Krunt jaguneb kaheks, ühel pool maja on hoovi- mänguala, teisel pool peasissepääsu-, teenindus- ja parkla ala. Hoovi loodeküljel asub piirdega eraldatud mänguala koos õuesõppe paviljoniga, hoone idanurgas on aiaga eraldatud sõimerühmade ala.
Uude majja on kavandatud ruumid kaheksale rühmale. Igasse rühma pääseb otse hoovist. Sissepääsualad on kaetud varikatustega ja nii saab neid kasutada õuetegevusteks iga ilmaga. Piki hoonet kulgev koridor eraldab siseruumi tsoonideks: rühmaruumid, kabinetid, avatud mängu- ja õppealad ning abi- ja tehnilised ruumid. Sissepääs juhatab saabujad fuajeesse, kust saab liikuda saalidesse, rühmadesse või kabinettidesse.
Hoone ehitatakse CLT paneelidest puitkonstruktsioon-ehitisena. Maja kandvaks konstruktsiooniks on puidust ristkihtpaneelidest sise- ja välisseina elemendid. CLT paneelid on võimaldavad ehitusperioodi lühendada, neil on hea sooja- ja helipidavus ning kandevõime ja stabiilsus. Paneelid on tervise- ja keskkonnasõbralikud ning neil on võime siduda CO2. Paneelid transporditakse tehasest ja paigaldatakse koos kaitsvate katetega, mis eemaldatakse pärast hoone sademekindlaks muutmist.
Männimudila uue hoone projekteeris AW2, seda ehitab Astlanda Ehitus ja omanikujärelevalvet teeb Ehitusagentuur. Hoone kogumaksumuseks on kavandatud ligikaudu 9,43 miljonit eurot. Hoone valmib 2024. aasta lõpuks.