Liigu sisu juurde

Tallinna esimeselt CLT paneelidest lasteaiahoonelt toodi alla sarikapärg

Sarikapeol oli CLT paneelidest puitkonstruktsioon nähtaval.Foto: Ilja Matusihis / Linnameedia

Täna, 11. märtsil toodi alla Männimudila lasteaia uue hoone sarikapärg. Tegemist on esimese Tallinna lasteaiaga, mis ehitatakse CLT paneelidest puitkonstruktsioon-ehitisena.

“Männimudila maja on ka omamoodi teerajajaks Tallinna lasteaedade ehituses,” ütles Tallinna abilinnapea Tiit Terik. “Tegemist on puitkonstruktsioon-ehitisega, milliseid plaanime rajada ka edaspidi. CLT paneelidest konstruktsioonid võimaldavad arhitektuurilist paindlikkust ja on kuluefektiivsed. Paneelid on tervise- ja keskkonnasõbralikud ning neil on võime siduda CO2.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Linnavalitsuse pressiteates seisab, et lasteaed Männimudila kahe maapealse korrusega hoone on loodud sobituma ümbritseva linnaruumiga. Krunt jaguneb kaheks, ühel pool maja on hoovi- mänguala, teisel pool peasissepääsu-, teenindus- ja parkla ala. Hoovi loodeküljel asub piirdega eraldatud mänguala koos õuesõppe paviljoniga, hoone idanurgas on aiaga eraldatud sõimerühmade ala.

Männimudila lasteaia ehitus Tallinnas, Nõmmel.Foto: Ilja Matusihis / Linnameedia

Uude majja on kavandatud ruumid kaheksale rühmale. Igasse rühma pääseb otse hoovist. Sissepääsualad on kaetud varikatustega ja nii saab neid kasutada õuetegevusteks iga ilmaga. Piki hoonet kulgev koridor eraldab siseruumi tsoonideks: rühmaruumid, kabinetid, avatud mängu- ja õppealad ning abi- ja tehnilised ruumid. Sissepääs juhatab saabujad fuajeesse, kust saab liikuda saalidesse, rühmadesse või kabinettidesse.

Hoone ehitatakse CLT paneelidest puitkonstruktsioon-ehitisena. Maja kandvaks konstruktsiooniks on puidust ristkihtpaneelidest sise- ja välisseina elemendid. CLT paneelid on võimaldavad ehitusperioodi lühendada, neil on hea sooja- ja helipidavus ning kandevõime ja stabiilsus. Paneelid on tervise- ja keskkonnasõbralikud ning neil on võime siduda CO2. Paneelid transporditakse tehasest ja paigaldatakse koos kaitsvate katetega, mis eemaldatakse pärast hoone sademekindlaks muutmist.

Männimudila uue hoone projekteeris AW2, seda ehitab Astlanda Ehitus ja omanikujärelevalvet teeb Ehitusagentuur. Hoone kogumaksumuseks on kavandatud ligikaudu 9,43 miljonit eurot. Hoone valmib 2024. aasta lõpuks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.