Liigu sisu juurde

Tartu otsib Ropka-Teguri piirkonna planeeringuvõistlusega uut arenguvisiooni

Tartu linnavalitsus on välja kuulutanud Ropka-Teguri piirkonna planeeringuvõistluse, mis peab andma arengualale ruumiliselt tervikliku ja parima visuaalse lahenduse.

“Ropka ja Teguri tänavate ümbruses on tegutsenud pikalt palju erinevaid tehaseid, kuid tootmine on sellest piirkonnast kadumas ja asendumas uute äri ja elu- funktsioonidega,” ütles Tartu linnaarhitekt Jiří Tintěra. “Ruumiline visioon annab võimaluse, et Ropka ja Teguri tänavate ümbrusesse tekkib uus terviklik linnaosa, kus on inimestel hea elada ja töötada.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Planeeritav ala.Foto: Tartu Linnavalitsus
Ala sisemine jaotus.Foto: Tartu Linnavalitsus

Tartu abilinnapea Elo Kiivet sõnas, et Tartu linnaruum peab olema mitmekesine ja tulevikku vaatav – kui senised tegevused muutuvad, siis tuleb muuta ka keskkonda. “Nii saame luua võimalusi teistsugusteks ettevõteteks ja erilaadseteks kodudeks,” leidis ta. “Nõudlus parema ruumi järele aina kasvab ja tahamegi avada väärt koha uuteks arendusteks.”

Ropka-Teguri arenguala eelvalikuga planeeringuvõistlus annab esimeses etapis kõikidele huvitatutele võimaluse osalemiseks. Avatud võistlusvooru esimeses etapis esitavad osalejad portfoolio oma seni tehtud analoogsetest töödest ja ülevaate visiooni koostavast meeskonnast. Portfooliod palutakse esitada hiljemalt 6. maiks riigihankeregistrisse.

Portfooliote põhjal valib žürii välja kolm võistlejat, kes pääsevad edasi võistluse teise etappi. Esitatud ruumilise eskiisi, esitluste ja meeskonna kogemuste põhjal valitakse planeeringuvõistluse võitja, kes saab võimaluse oma eskiisi alusel koostada Ropka-Teguri arenguala ruumiline visioon. Nii eskiisi kui ka valminud ruumilist visiooni tutvustatakse huvigruppidele ja laiemale avalikkusele. Esialgse kava kohaselt peaks võitja selguma suvel.

Võistluse žürii koosseisu kuuluvad peale Tartu linnavalitsuse esindajate ka sõltumatud eksperdid. Planeeringuvõistluse auhinnafond on 18 000 eurot ja see jagatakse võrdselt kolme parima töö tegija vahel.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.