Liigu sisu juurde

Telliskivis ehitab arendaja parkla inimkeskseks pargialaks  

Eskiis parkla asemele tekkivast alast.Foto: VÄLI maastikuarhitektid

Literaadi restorani ees asuv parkla Telliskivis muutub veel sel kevadel elavaks pargialaks. Sellega luuakse inimestele mõeldud linnaruum ning suunatakse autod inimeste liikumiskoridoridest eemale. 

“Meie eesmärk on tuua Telliskivisse rohelust ning pakkuda kõrget elukvaliteeti nii linnakut külastavale kui siin töötavatele inimestele ja äridele,” ütles Telliskivi arendusjuht Alo Kippasto. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Pea 5000 ruutmeetri suurune pargiala avatakse juuli alguses. Tegemist on esimese Telliskivisse lisanduva pargialaga, mis saab lähiaastatel täiendust mitmete rohe- ja pargialade ning väljakute- ja meelelahutusaladega. 

Telliskivi maastikuarhitektuuri on loonud VÄLI maastikuarhitektid (autorid Kristian Nigul, Kadi Nigul, Kadri Uusen ja Katariina Lepiku).

Kristian Niguli sõnul on läbivaks ideeks tekitada kvartalile keskne selgroog Balti Jaama suunalt, tulevikus läbi M-hoone. Kesktelg seob kokku väiksemad diagonaalselt asetatud mängu- ja puhketaskud, pakkudes seeläbi kohti, kus peatuda ja aeg maha võtta.

Üks taskutest on suurem väljak, mis annab võimaluse erinevate ürituste läbiviimiseks. Ka on soodustatud teeninduspinde laienemist õue, et tuua välisruumi rohkem suminat. Ehitatud keskkonna kõrval tagavad mitmerindeliste ja liigirohkete õitsvate aasataimedega haljasalad meeldiva keskkonna nii inimestele kui ka loomadele (nt jänesed), putukatele (nt liblikad) ning mikroorganismidele. Vihmapeenarde kavandamisega on antud panus vajalikku veeringlusesse: sademevesi on lokaalselt majandatud, samas saavad nii taimed kui ka teised elusorganismid eluks vajaliku vee. 

Kippasto sõnul on Telliskivi oluline majandusliku, kultuurilise ja sotsiaalse arengu sõlmpunkt. Juba väljakujunenud ettevõtluskeskkonna arendamisega panustatakse kogu piirkonna kujunemisse, luuakse rohkem liikumisvõimalusi ja haljasalasid, mis soosib inimeste paremat tervist, produktiivsust ja heaolu. Mitmekülgseid liikumisviise toetab piirkonna hea ühistranspordiühendus aga ka rattaga ning jalgsi liikumise võimalused. 

Pargiala ehitusega suunatakse autod juba kasutusolevatele parkimisaladele kvartali raudteepoolsel küljel (EP86). 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega