Liigu sisu juurde

Tenax Panel avas Lätis uue sandwich-paneelide tootmisüksuse

Ehituspaneelide tootja Tenax Panel avas neljapäeval Lätis, Dobeles uue tootmisüksuse, mis toodab sandwich-paneele. Sama ehitusmaterjali on kasutatud ka tehase ehitusel.Foto: Edijs Pālēns

Ehituspaneelide tootja Tenax Panel avas neljapäeval Lätis, Dobeles uue tootmisüksuse, mis võimaldab ettevõttel toota aastas miljon ruutmeetrit erinevat tüüpi sandwich-paneele.

Uue tehase ehitus kestis kaks aastat ning sellesse investeeriti 13 miljonit eurot, mis saadi kokku omafinantseeringust, Euroopa Regionaalarengu Fondi kaasrahastusest ning Swedbanki laenust.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Ettevõte hinnangul eksporditakse tänu tootmisprotsessis kehtestatud jätkusuutlikkuse kriteeriumidele 75% toodangust Põhja-Euroopasse. Lisandunud tootmisvõimsus võimaldab ettevõttel siseneda uutele eksporditurgudele ja suurendada lähiaastatel veelgi oma turuosa.

Uus tootmisüksus annab tööd 85 inimesele.

Lisaks tavapärastele sandwich-paneelidele hakkab ettevõte eile avatud tehases tootma ka uut tüüpi paneele olemasolevate hoonete renoveerimiseks ning ökopaneele taaskasutatud materjalidest.

“Meie eesmärk on olla ehitussektoris muutuste tooja, mitte ainult tootes rohkem ja tõhusamalt, vaid ka töötades jätkusuutlikumalt ja luues uusi keskkonnasõbralikke tooteid,” ütles Tenax Paneli juht Egils Novickis. “Usun, et see parandab Läti ehituskeskkonna üldist kvaliteeti ja on otsustava tähtsusega meie partneritele Põhjamaades – Soomes, Rootsis, Norras, Islandil, Taanis ja Eestis.”

Tenax Panel kuulub Tenax Gruppi, mille ajalugu ulatub aastasse 1991. Tenax Grupp Läti kapitalil põhinev ettevõte, mille ainuomanik on Nikolajs Kurma. Kontserni kuuluvad Tenax, Tenax Panel, Tenapors ja Tenax Install, kus töötab kokku 180 inimest ja mille käive oli 2023. aastal 46 miljonit eurot. Tenax Panel on ettevõtte kinnitusel Baltimaade suurim sandwich-paneelide tootja ja üks Läti suurimaid ehitusmaterjalide eksportijaid.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.