Liigu sisu juurde

Tootja sõnul aitavad uudsed ehitusplokid säästa loodust ja vähendada ehitustööde keskkonnamõju

Bauroci tehas Kundas. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja / Scanpix

Madala keskkonnamõjuga hoonete seinte ehitamiseks on turule jõudnud Bauroc GREEN ehitusplokid, mille GWP ehk süsiniku jalajälg on 50 kg CO₂e/m³. Sellised plokid on sobivaim ehitusmaterjal hoonetele, milledele taotletakse jätkusuutliku hoone sertifikaati, näiteks BREEAM või LEED sertifikaati.

“Bauroc GREEN plokid on valmistatud eriti madala keskkonnamõjuga poorbetoonist: tooteretseptis on tsement ja lubi asendatud teisese toorainega ja see on viinud keskkonnamõju rekordiliselt madalale tasemele,” selgitas Bauroc AS-i juhatuse esimees Ivar Sikk.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Kokkuvõttes säästetakse loodust, sest lubja ja tsemendi tootmiseks vajalikud maavarad jäävad kaevandamata. Lisaks vähenevad jäätmete ladustatavad kogused.”

Bauroci toodete madalat keskkonnamõju kinnitavad EPD-sertifikaadid, mida on väljastatud nii plokkidele kui ka armeeritud sillustele ning seina- ja laepaneelidele.

Väike keskkonnamõju tuleneb ettevõtte juhi sõnul peamiselt kahest asjaolust: toodete poorne struktuur ja sellest tulenev kerge kaal vähendab vajadust suure hulga toormaterjali järele ning tooraineid saadakse tehase lähedalt.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.