Liigu sisu juurde

Transpordiamet tunnustas eelmise aasta parimaid teehoiupartnereid

TREV-2 Grupi juht Sven Pertens transpordiameti tänuüritusel.Foto: Transpordiamet

Transpordiamet tunnustas neljapäeval, 25. aprillil mulluseid parimaid koostööpartnereid, kellele anti üle graveeritud klaasmeened ja tänukirjad.

Transpordiameti peadirektor Priit Sauk tõdes, et teede säilitamine ning liiklusohutuse tagamine on jätkuvalt meie prioriteediks ja just partnerite tugi on see, mis aitab meil soovitud eesmärkideni jõuda ning lubab optimistlikult ka tulevikku vaadata.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Möödunud aastal valmisid mitmed olulised projektid, sealhulgas Tallinna ringtee Kanama–Valingu 2+2 teelõik, lõpetasime Saha–Loo tee ja Vana–Narva maantee teelõikude rekonstrueerimise, viisime läbi esimese alliansshanke ning valmistasime ette mitmeid projekte ja küll jõuame ka nende rajamiseni. Näiteks on sel aastal Pärnu maanteel mitmed suuremad ehitusprojektid juba ka algamas,” lisas Sauk.

2023. aasta parimad maantee valdkonna partnerid on:

Parim teeprojekteerija: Road-Expert OÜ

“Väike ettevõte, kellega on meeldiv koostööd teha. Nad on alati valmis pingutama ja panustama hea projekti väljatöötamisse. Kui vaja, pakuvad nad täiendavaid lahendusi parima tulemuse saavutamiseks ning vastavad küsimustele põhjalikult ja läbimõeldult. Ei kuluta aega ega energiat tarbetutele vaidlustele, vaid keskenduvad tulemusele ja koostööle.”

Parim sillaprojekteerija: Stricto Project OÜ

“Projekteerija on parim mitte ainult seetõttu, et nad koostasid muuhulgas väga head tööprojektid riigitee Tagadi–Kurtna ja riigitee Kirdalu–Kiisa Rail Baltica maanteeviaduktide jaoks, vaid ka seepärast, et me tellijana tunneme, et töötame nendega koostöös nagu ühes meeskonnas. Viimased tööd Transpordiametile näitavad selgelt, et nad on projekteerimisettevõte, kes mõistab tellija vajadusi ja pakub asjalikke projektilahendusi. Lisaks on nende tööde kvaliteet väga kõrge ja teistele eeskujuks. BIM projekteerimine eristub teistest, kuna nende mudelprojekteerimise tase on kohati kordades kõrgem ja vigu esineb väga vähe juba esimesel esitamisel.”

Parim sillaehitaja: Trev-2 Grupp AS

“TREV-2 Grupp AS-i ehitatud teerajatised (sillad, viaduktid, tunnelid) on alati väga kõrge kvaliteediga. Töökorraldus ehitusobjektil on hästi planeeritud ning koostöö tulemuslik. Möödunud aastal valmisid Tallinna ringtee Kanama–Valingu 2+2 teelõik ning Tagadi–Kurtna kõrvalmaanteel Rail Baltica maanteeviadukt.

Tehnilised lahendused on detailselt läbi mõeldud, näiteks uue Valingu viadukti ehitamine ja vana lammutamine ning raudteealuse tunneli tööde planeerimine ja teostamine olid kindla graafikuga rongide liikluse tõttu suureks väljakutseks, kuid töövõtja meeskond sai sellega suurepäraselt hakkama.”

Parim omanikujärelevalve: Alvar Kruuse, Novica OÜ

“Alvar Kruuse Novica OÜ-st on omanikujärelevalvet tehes olnud väga hoolas, põhjalik ja pädev insener. Tema tehtud töö on kvaliteetne nii platsil kui dokumentatsioonis. Kruuse märkab ka kõige väiksemaid probleeme, mõtleb kaasa ning pakub vajadusel erinevaid lahendusi.”

Parim liikluskorraldaja: Ramudden OÜ

“Ramudden on juhtiv ja innovaatiline ajutist liikluskorraldust teostav ettevõte, kelle eesmärk on saavutada ohutu liikluskeskkond ehitusobjektidel. Hea on tõdeda, et neid saab usaldada. Heaks näiteks on nende teostatud ajutine liikluskorraldus Pärnumaal Tallinna–Pärnu–Ikla Pärnu–Uulu 2+2 ehitusel. Head koostööd näitab, et Ramudden on alati kättesaadav ja reageerib kiiresti liikluskorralduse muutmise ettepanekutele. Lisaks esitavad nad sageli omapoolseid ettepanekuid ajutise liikluskorralduse täiustamiseks objektidel ning nende koostatud joonised on korrektsed ja arvestavad vajadusi. Hilisem liikluskorraldusvahendite hooldus objektil on heal tasemel.”

Parim konsultant: Sulev Senkel, Brainteam OÜ

“Aitas Transpordiametil läbi viia Eesti esimese alliansshanke. Juhtis hankedokumentide ettevalmistamist ning aitas meil leida ühiselt kokkuleppe lepingu sõnastuste osas. Nüüdseks on edukalt käivitatud ka selle lepingu arendusetapp.”

Parim pindaja: Verston OÜ

“Eesti suurima mahuga pindaja, kes pingutab iga-aastaselt, et kõik need hektarid killustikku kvaliteetselt ja püsivalt teedele kinni liimida.”

Parim asfaltkatete paigaldaja: Tref AS

“Töövõtjal on suur soov arendada asfalteerimise valdkonda, katsetada uudseid lahendusi ja saavutada väga hea ning kvaliteetne lõpptulemus. Nad võtavad uued tehnoloogiad ja lahendused kasutusele enne, kui tellija neid lepingutes sätestab. Nende teostatud taastusremont Võru–Räpina maanteel oli kõige tasasemalt paigaldatud kate eelmisel aastal ja tööde kvaliteet väga kõrge. Nad on valmis arendama asfaldi valdkonda ka ilma tellija poolsete lepinguliste nõueteta. Aovere–Alatskivi vahel teostatud taastusremondi objektil kasutati soojaasfaltsegu, mis andis sama kvaliteetse tulemuse kui kuumaasfaltsegu paigaldamine, keskkonna jalajälg oli samas märkimisväärselt väiksem. Koostöö töövõtjaga on alati väga hea ja tulemuslik. Nad paigaldavad asfaltsegu kvaliteetselt iga ilmaga: külm, soe, rahe, vihm või kuiv.”

Parim teehooldaja ettevõtete arvestuses: N&V OÜ.

“Ettevõtte riigiteede liikluse tagamise toimepidevuse plaan on üks parimaid. Seejuures on positiivne erilise tähelepanu pööramine ajutisele liikluskorraldusele korrashoiutööde teostamisel. Liiklusõnnetuste korral on liikluse ümbersuunamine alati kiire ning politseiga tehakse selleks väga hästi koostööd. Tüükri külas toimus möödunud talvel lumetormi tõttu liiklusseisak ning N&V OÜ oli valmis Lääne-Viru teehooldajale appi tulema. Hooldetehnika oli suunatud maakonna piirile, oodates signaali toimetamiseks.”

Parim teehooldaja piirkonna arvestuses: Verston OÜ

“OÜ Verston, mis tegeleb aastaringselt riigiteede hooldusega Lääne-Harju hooldepiirkonnas, on tõestanud end heaperemeheliku ettevõttena, kes hoiab ja säilitab riigiteede seisukorda ning tagab liiklejate ohutuse, et teed oleksid alati hooldatud. Koostöö teehooldaja ja Transpordiameti vahel on hea ja tulemuslik. Harjumaa on teehoolduse mõttes üks suurima väljakutsega piirkondi Eestis, kuna riigiteedel on palju liiklust ja suuri liiklussõlmi, mis vajavad pidevat hooldust.”

Parim tee-ehitaja: Atemo OÜ

“Atemo OÜ on väga professionaalsel tasemel korraldanud ehituslepingu juhtimise peatöövõtjana. Koostöö tellija ja inseneriga on väga konstruktiivne ning tulemuslik. 2023. aasta objektidest saab eeskujuks tuua Kirdalu–Kiisa riigi kõrvalmaanteele rajatud Rail Baltica maanteeviadukti, kus töövõtja arvestas tellija ootustega ning meeskond leidis üheskoos parimad lahendused.”

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.