Ülemiste City pakub rentnikele teenust, mis aitab neil 25 euro eest kuus oma jalajälge mõõta
Ülemiste City tuli eelmisel nädalal välja Green City tööriistaga, mis aitab ettevõtetel koguda, visualiseerida ning analüüsida oma tarbimisandmeid ning neist tulenevalt tekkivat jalajälge.
Osa infost on kõikidele rentnikele tasuta kättesaadav. Keskkonda sisse logides saab vaadata infot oma ettevõtte elektritarbimise, kütte kasutamise, veetarbimise, tekkinud jäätmete (alamliikide kaupa) ja kaugjahutuse kasutamise kohta.
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
25eurose kuutasu eest on võimalik lisaks saada teavet CO2 intensiivsuse, vaadata veetarbimist töötaja kohta, jälgida CO2 emissioone tarbimisliikide kaupa ja energia intensiivsust. Samas on võimalik andmeid analüüsida (võrrelda ühel graafikul erinevate aastate andmeid) ja eksportida.
2024. aastal lisanduvad tasulisse paketti ettevõtte liikuvuse andmed: töötajate tööle-koju liikumise ja ettevõtte sõidukite kasutamise jalajälg
„Kuna ettevõtetel lasub üha suurem vastutus olla äritegevuses ja ressursside tarbimises keskkonnateadlik ning kestlikkuse valdkonna aruandluskohustus muutub üha spetsiifilisemaks, lansseeris Ülemiste City unikaalse Green City teenuse,“ lausus Mainor ASi rohevaldkonna arendusjuht Mati Fjodorov. „Green City teenus suunab meie ettevõtteid ja töötajaid oma jalajälje peale mõtlema ja hõlbustab jätkusuutlikkusega seotud tegevusi. Esiteks mugavdab see oluliselt nende andmete kättesaamist, mis on raporteerimistegevustes üks aeganõudvaim osa, teiseks annab ülevaate linnaku ja ettevõtte ressursside tarbimise kohta ja kolmandaks leiab platvormilt soovitused, mida teha, et targemalt tarbida. Kestlikkuse aruandlus ei tohiks piirduda üksnes raporteerimisega – see peab saama ettevõtte ja selle koostööpartnerite äritegevuse normaalseks osaks. Täpselt nii, nagu seda on hetkel näiteks finantsaruandlus.“
Mati Fjodorovi sõnul aitab Green City teenus ühtlasi tõsta valdkonna kohta üleüldist teadlikkust. Näiteks on kogu linnaku andmed oluliseks väärtuseks teenusepakkujatele oma äritegevuse efektiivsemaks planeerimiseks. Ka linnakuülene liikuvusinfo sõidukite kohta on väga oluline indikaator, sest transpordi heide on miski, mis pole inimestele nii selgesti tajutav. „On keeruline viia ellu uuendusi, kuniks inimestel puudub arusaam, mis on nende uuenduste mõju,“ tõdes ta, viidates erinevatele keskkonnasekkumistele Ülemiste Citys.
Jätkusuutlikkusagentuuri Sustinere asutaja Marko Siller tõdes, et suurem surve jätkusuutlike valikute tegemiseks tuleb praegu turgudelt, klientidelt, rahastajatelt, investoritelt. „Kui tahad konkurentsis püsida, siis tuleb seda teha. Samuti on läbi kestlikkuse ja keskkonna väärtustamise lihtsam kõnetada ka talente.“ Ta lisas samas, et kestlikkuse juures ei tohiks tegeleda ainult endale mugavate lahendustega, vaid rohkem tuleks süveneda sellesse, kust tuleb ettevõtte jalajälg ning milline on selle kliimamõju.
Ülemiste Green City teenuse arendus toimub kahes etapis. 2024. aastal valmib arenduse teine etapp ja rakenduse lisa, mis lihtsustab ettevõtetel nende töötajate tööle-koju sõitude jalajälje arvutamist. Samuti soovitakse tulevikus näidata seda, mis piirkondadest inimesed linnakusse saabuvad ja kuhu lähevad.
Ülemiste City on Baltimaade suurim ärilinnak, mida arendavad Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 167 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda. See on koduks ligi 500-le ettevõttele ning töö-, õpi- ja elukeskkonnaks ligi 16 000-le inimesele.