Ülemiste City uues 11,5 miljonit eurot maksvas hariduskompleksis peeti sarikapidu

Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve ning NOBE ehitusdirektor ja juhatuse liige Priit Nigols. Foto: Edmond Mäll

Tallinnas Ülemiste City uus hariduskompleks jõudis täiskõrguseni ning neljapäeval peeti selle tähistamiseks sarikapidu. Kompleksi esimese etapi valmimisel alustab seal 2025. aasta alguses tööd Tallinna Rahvusvaheline Kool ning avatakse Ülemiste kogukonnahoone. 

“Ülemiste Citys töötavate rahvusvaheliste talentide jaoks, keda on tänaseks kokku ligi kaks tuhat, on haridusasutuste nagu Tallinna Rahvusvaheline Kool ja Ettevõtluskõrgkool Mainor asumine linnakus suur väärtus,” ütles Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kiirelt kasvaval koolil on Velve sõnul olemasolevas hoones kitsas ja seetõttu otsustati hakata kinnisvarasektoris keerulisel ajal ehitama Ülemiste City uut hariduskompleksi koos kogukonnamajaga.

NOBE rajab esimeses etapis aadressile Valukoja 9 ligemale 6000 ruutmeetrise brutopinnaga Tallinna Rahvusvahelise Kooli hooneosa ja Ülemiste kogukonnahoone. Ehitustööde kogumaksumuseks ilma käibemaksuta on ligikaudu 11,5 miljonit eurot. 

Uus maja koos kaasnevate mängu-, spordi- ja puhkealadega plaanitakse anda Tallinna Rahvusvahelisele Koolile ja kogu Ülemiste City kogukonnale üle 2025. aasta esimeses kvartalis.

Ülemiste linnakus asuvad praegu Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Rahvusvaheline Kool lasteaiateenusest kuni gümnaasiumini, Emili kool ja Kalli-kalli lasteaed, kuid seoses planeeritava Rail Baltica terminali ehitusega seniste haridushoonete asemele ja kasvava vajadusega haridusteenuste järele ehitatakse uus hariduskompleks keset Ülemiste linnakut. 

Rajatava hariduskvartali projekti arhitektuurilise lahenduse autor on 3+1 Arhitektid ning välisruumi kujundasid TajuRuum maastikuarhitektid. Projekti rahastab OP Corporate Bank.

Ülemiste City on Baltimaade suurim ärilinnak, mida arendavad Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 167 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda. See on koduks ligi 500-le ettevõttele ning töö-, õpi- ja elukeskkonnaks ligi 16 000-le inimesele.  

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.