Liigu sisu juurde

NOBE ehitab 11,5 miljoni euroga Ülemiste Citysse kaasaegse hariduskompleksi

Foto: Marek Metslaid

Sel nädalal pandi nurgakivi Ülemiste City uuele hariduskompleksile, kus esimese etapi valmimisel alustab 2025. aasta alguses tööd Tallinna Rahvusvaheline Kool ning avatakse Ülemiste kogukonnahoone. Tegemist on suurima eraalgatusliku haridusprojektiga Eestis.

“Ülemiste City on kasvanud kiiresti tänu haritud tippspetsialistidele ja avatud mõtlemisele, mis on linnakust loonud rahvusvaheliselt tuntud tehnoloogia- ja ärikeskuse,” lausus Ülemiste Cityt arendava Mainor ASi juhatuse esimees Kadi Pärnits.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Tark linn ei saa kunagi valmis, võimalusi edasi areneda on piiramatult – seetõttu ei tohiks oma piiranguid seada ka hariduskohtade vähesus meie lisanduvatele rahvusvaheliste spetsialistide peredele,” lisas ta.

Uude kooli- ja lasteaiahoonesse on Pärnitsa sõnul oodatud igas vanuses lapsed – alates väga väikestest lasteaia- ja lastehoiulastest, samuti eelkoolilastest kuni 18-aastaste gümnasistideni välja.

“Uus loodav keskkond tuleb nii õppimist kui liikumist toetav ja on rohelisusega ümbritsetud,” kinnitas Kadi Pärnits.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Ursel Velve sõnul hakati Ülemiste linnaku uue hariduskompleksi rajamiseks plaane pidama juba 2018. aastal, et jõuda ühiselt arusaamiseni, millist koolihoonet ootavad lapsed, lapsevanemad, õpetajad ja kogu Ülemiste kogukond.

“Täna oleme pärast pikka koostööd ja pingutust meie jaoks väga olulisel sündmusel. Eesti majandus kasvab ainult siis, kui saame välistalente siia tuua ja seetõttu on rahvusvahelise kooli olemasolu väga oluline,” tõdes Velve.

Tallinna Rahvusvahelise Kooli direktor Olavi Otepalu kinnitas, et Eestisse saabuvate perede jaoks on IB-õppel haridus atraktiivne ja mugav.

“IB-haridus võimaldab hiljem haridusteed sujuvalt kõikjal maailmas jätkata ning on ülikoolidesse sisseastumisel märkimisväärne argument ja lisaväärtus,” sõnas Otepalu.

“Meie kooli on oodatud õppima ka Eestisse naasevad rahvusvahelist karjääri teinud talentide lapsed, kui pered soovivad jätkata rahvusvahelise hariduse suunda.”

Ülemiste hariduskompleksi algse projekti muudatusega kaasnenud uue ehitushanke võitis tänavu suvel NOBE, kes rajab esimeses etapis aadressile Valukoja 9 ligemale 6000 ruutmeetrise brutopinnaga Tallinna Rahvusvahelise Kooli hooneosa ja Ülemiste kogukonnahoone. Ehitustööde kogumaksumuseks on ligikaudu 11,5 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

Linnakus asuvad praegu Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Rahvusvaheline Kool lasteaiateenusest kuni gümnaasiumini, Emili kool ja Kalli-kalli lasteaed, kuid seoses planeeritava Rail Baltica terminali ehitusega seniste haridushoonete asemele ja kasvava vajadusega haridusteenuste järele ehitatakse uus hariduskompleks keset Ülemiste linnakut.

Ülemiste hariduskvartali projekti arhitektuurilise lahenduse autor on 3+1 Arhitektid ning välisruumi kujundasid TajuRuum maastikuarhitektid.

Ülemiste City on Baltimaade suurim ärilinnak, mida arendavad Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 167 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda. See on koduks ligi 500-le ettevõttele ning töö-, õpi- ja elukeskkonnaks ligi 16 000-le inimesele. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.