Liigu sisu juurde

Ülemiste keskuse laienduse raames ehitatakse viis kuni 15-korruselist ärihoonet

Ülemiste keskuse laienduse kavand. Foto: Esplan

Kolmapäeval toimus Ülemiste keskuse ja lähiala detailplaneeringu eskiislahendust tutvustav avalik arutelu, kus esitleti lähemalt, milliseid linnaruumilahendusi kavandatakse. Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus planeerib oma senist suurimat laiendust ja soovib ehitada juurde enam kui 60 000 m2 kaubandus- ja büroopinda. 

Käesoleva aasta maikuus kiitis Tallinna Linnavalitsus heaks Baltikumi suurima kaubanduskeskuse, Ülemiste keskuse detailplaneeringu algatamise. Detailplaneeringuga määratakse ehitusõigus Ülemiste keskuse ümberehitamiseks, laiendamiseks ja uue hoonestuse kavandamiseks Tartu maantee ja Suur-Sõjamäe tänava ristmiku vahetusse lähedusse.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Ülemiste keskuse tegevjuhi Guido Pärnitsa sõnul on kolmas laiendus iseenesestmõistetav samm. “Näen, et lähiaastatel muutub kogu Ülemiste piirkonna olemus täielikult. Siia ehitatakse Rail Baltica terminal, Lennujaam laieneb,” ütles Pärnits.

Suur osa Ülemiste keskuse planeeritavast arendusmahust on tema sõnul eelkõige just büroo- ja teeninduspind, kaubanduspindu on vähesemal määral.

Detailplaneering näeb ette, et laienduse käigus ehitatakse välja mitmed linnaruumilahendused ning Tallinna Lennujaama, Rail Baltica terminali, Ülemiste keskust ja Ülemiste Cityt ühendav multifunktsionaalne Euroopa park. 

Planeeritava laienduse esimeses etapis asutakse arendama keskuse Suur-Sõjamäe tee äärde jäävat idatiiba. Planeeringu kohaselt on Ülemiste keskuse laiendusena lubatud ehitada kokku kuni viis ärihoonet, kõrgusega kuni 12 maapealset ja kolm maa-alust korrust. Välja ehitatakse ka Ülemiste terminali ja lennujaama ühendav Euroopa park, mille äärde jääb tulevikus ka uus Ülemiste keskuse peasissepääs.

Ülemiste keskuse ja selle lähiala detailplaneeringu eskiislahendustega on võimalik tutvuda ja oma tagasisidet anda kuni 2. juulini ning info selle kohta on leitav nii Tallinna planeeringute registris, Lasnamäe Linnaosa Valitsuses kui ka Ülemiste keskusesse püstitatud infostendil. Pärast detailplaneeringu kehtestamist korraldatakse arhitektuurivõistlus Tartu maantee äärsele hoonestusele ja avalikule ruumile parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.