Liigu sisu juurde

Ülemiste keskus saab kolmanda laienemisega juurde 60 000 ruutmeetrit pinda

Esimeses etapis on plaan laiendada keskuse Suur-Sõjamäe tee äärde jäävat idatiiba. Kuna otse üle tee kerkib Rail Baltica Ülemiste Terminal, siis on plaan rajada selle vastu keskuse teine peasissepääs.Foto: Esplan

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus kavandab oma 20 tegevusaasta kõige ambitsioonikamat ja olulisemat laiendust. Esimesse etappi on planeeritud uued kauplused ja kontoripinnad ning lisandub keskuse teine peasissepääs, mis avaneb otse tulevase Rail Baltica peaterminali poole.

Tallinna linnavalitsus kiitis heaks detailplaneeringu algatamise, mille põhjal soovib Ülemiste kaubandus- ja meelelahtuskeskus hoonemahtu oluliselt suurendada. Varem juba kaks korda laienenud keskus on täna 130 000 m2 kogupinnaga üks Balti regiooni suurimatest. Uus planeering näeb ette keskuse laienemist enam kui 60 000 m2 võrra.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Ülemiste keskuse omaniku, Norra haldusettevõtte Linstow Baltic SIA juhatuse esimehe Frode Gronvoldi sõnul on keskuse edu võtmeks olnud justnimelt muutumine, kus turu trende jälgides on pidevalt otsitud ja loodud uusi põnevaid lahendusi, mis teevad keskuses käimisest ikka ja jälle elamuse. “Varasemad õnnestumised ja Tallinna ambitsioonid Ülemiste piirkonna liikuvuse ning äritegevuse suurendamisel annavad meile omanikena kindlustunde, et Ülemiste keskusesse investeerimine on ainuõige samm,” lausus Gronvold.

Esimeses etapis on plaan laiendada keskuse Suur-Sõjamäe tee äärde jäävat idatiiba. Kuna otse üle tee kerkib Rail Baltica Ülemiste Terminal, siis on plaan rajada selle vastu keskuse teine peasissepääs. Laiendusega luuakse ruumi uutele kauplustele, kohvikutele ja restoranidele. Lisaks on soov tuua keskusesse tervise- ja meditsiiniteenused ning mõeldud on raamatukogu avamisele. Suurima osa laiendusest täidavad kontoripinnad.

Uus planeering näeb ette keskuse laienemist enam kui 60 000 ruutmeetri võrra.Foto: Esplan

Ülemiste keskuse tegevjuhi Guido Pärnitsa selgitusel on kolmas laiendus iseenesestmõistetav samm olukorras, kus kogu Ülemiste piirkond muutub lähiaastatel Tallinna linna peaväravaks.

“Koos uue laiendusega muutub Ülemiste keskus ühendavaks ankruks kogu praegu väga aktiivselt arendatavale piirkonnale,” märkis Pärnits, kelle sõnul on eesmärk kavandada Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskuse laiendust paralleelselt Rail Baltica terminali ehitusega.

Ülemiste keskus on 2004. aastal avatud kaubandus- ja meelelahutuskeskus. 125 000 ruutmeetri suuruses Eesti suurimas kaubandus- ja meelelahutuskeskuses asub ligi 230 erinevat kauplust ja teenusepakkujat. Ülemiste keskuse arendaja on AS Linstow tütarettevõte Linstow Baltic.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.