Liigu sisu juurde

US Real Estate müüs Tammsaare 56 ja Sõjakooli 6 büroohooned Raul Kirjaneni ettevõttele

Park Tondi kontorihoone. Foto on illustratiivne. Foto: MAREK METSLAID

Urmas Sõõrumaale kuuluv arendusettevõte US Real Estate müüs Park Tondi kvartalis asuvate Tammsaare 56 ja Sõjakooli 6 büroohoonete omanikettevõtte Tammsaare Arenduse OÜ Raul Kirjanenile kuuluvale ettevõttele Biofuel OÜ. Tehingu järgselt jääb US Real Estate kvartali arendajana hooneid pikaajaliselt edasi opereerima ja sealset ehitustegevust koordineerima. Finantseerijana jätkab ka LHV Pank.

„US Real Estate meeskond on nende hoonete arendamisega teinud suurepärase töö ja mul on hea meel, et need on nüüd leidnud endale Raul Kirjaneni näol väärika investori. Liigume Park Tondi arendusega järgmisesse etappi ja meil on ka edaspidi kavas kaasata investoreid enda kinnisvaraprojektidesse,“ ütles US Invest nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa, kelle sõnul on investorite kaasamine vajalik eelkõige selleks, et püsida projektide teostamise plaanitu ajakavas.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Meil on täna arendusportfellis ligikaudu 200 000 m2 arendatavat pinda ja selle väärtus valmiskujul on üle 500 miljoni euro. Oleme otsustanud kaasata enda kinnisvaraprojektidesse edaspidi investoreid, et nende projektide teostamine oleks mõistlikus ajakavas võimalik. Täna oleme näiteks aktiivselt otsimas investoreid Park Tondi, Talsinki ja Merekindluse arendusprojektidesse,” lisas Sõõrumaa, kelle sõnul ei ole probleem siiski selles, et pangad ei anna arendajatele piisaval määral laenu.

“Laenukulukus on küll viimase aastaga tublisti kasvanud läbi Euribori tõusu, kuid pangad on meie hinnangul endiselt hästi kapitaliseeritud ja jätkuvalt valmis tugevatele arendajatele ning headesse projektidesse raha laenama.“

Park Tondi kvartalis aadressil Tammsaare 56 valmis äsja 7-korruseline liginull-energiaklassiga büroohoone. Hoone esimesel korrusel avab septembris oma esindussalongi Hektor Light. Ülemistel korrustel on üürnikeks teiste seas SRINI, Bondora, CV Keskus, Fortum ja Web Expert. Hoones on üüritavat pinda 7300 m2.

Selle aasta lõpus valmib kvartalis veel muinsuskaitsealune Sõjakooli 6 büroohoone, kus kahele korrusele tuleb 1300 m2 büroopinda, mis on terves mahus välja üüritud finantsettevõttele Bondora.

US Real Estate jätkab Park Tondi kvartali arendamist. Järgmisena alustatakse Park Tondi Residentside arendusega ning juba täna käib aktiivne üüritegevus Tondi tänava ääres olevas ajaloolises kasarmuhoones, mis peagi rekonstrueeritakse kaasaegseteks büroopindadeks.

US Real Estate on Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvaraettevõte, mille portfellis on üle 130 000 m2 üüritavat pinda ja üle 200 000 m2 arenduses olevat pinda. Ettevõte omab äri-, haridus- ja spordikinnisvara ning arendab terviklikke äri- ja elukeskkondasid, sh Rotermanni kvartal, Talsinki, Patarei Merekindlus, Golden Gate, Park Tondi. Ettevõtte kinnisvaraportfelli koguväärtus on üle 300 miljoni euro.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.