Liigu sisu juurde

Uued puidulaod kolmes suuremas linnas: Karl Bilder laienes puitmaterjalide müügiturule 

Karl Bilderi puidulaos kõrguvad riiulid.Foto: Kristjan Nöör

Karl Bilder on avanud Tallinnas, Tartus ja Pärnus puidulaod ja pakub senistele puiduturu liidritele tugevat konkurentsi.

Karl Bilderi juht Olle Saare rääkis, et strateegiline otsus laiendada tootevalikut puidu ja puitmaterjalide osas võeti vastu juba 2020. aastal. “Liikumapanev jõud oli meie klientide soov,” selgitas ta. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Saare sõnul pakkus ettevõte ka varem klientidele puitmaterjale, kuid tegi seda teiste müüjate kaupa vahendades. Nüüd aga müüakse otse tootjate käest ostetavat puitmaterjali. Esimese, 1500 ruutmeetri suuruse spetsiaalse puidulao avas Karl Bilder Tartus 2022. aasta lõpus, praeguseks on sarnased laod avatud ka Tallinna ja Pärnu esindustes. 

Aasta alguses avas Karl Bilder Pärnus uue, eelmisest müügikohast viis korda suurema pinnaga esinduse, kus on ka eraldi puiduladu. Pärnu Haigla vastas asuvas kauplus-laos on klientide teenindamiseks pinda kokku 4000 ruutmeetrit ning kasvuruumi on veelgi.Foto: Kristjan Nöör

Aasta alguses liitus Karl Bilderiga kogenud puitmaterjalide ostujuht Maia Põlajeva. “Valik on professionaalsele ehitajale piisavalt lai,” sõnas ta. “Meie valikus on olemas kõik saematerjalidest alates roovliistust kuni jämedate prussideni, lisaks hööveldatud ja tugevsorteeritud puit, voodri- ja tuulekastilauad ning kõik saunamaterjalid.”

Kokku on sortimendis olemas ligi 1000 erinevat puidutoodet. Laos on lai valik erinevaid puitlaast- ja puitkiudplaate, lisaks erinevad vineerplaadid ning LVL liimkihtpuidud. 

Puiduteemale pühendumist näitab FSC tarneahela sertifikaadi olemasolu, millele lisandub peatselt ka PEFC sertifikaat. Selleks, et toodet saaks pidada sertifitseerituks, peavad kõik selle tootmise, töötlemise ja turustamisega seotud ettevõtted olema sertifitseeritud – kui üks lüli pole seda teinud, siis sertifikaat ei kehti ja märgist, mis osutab vastutustundlikest allikatest saadud materjalidele, kasutada ei saa.

Aina enam ehitatakse ka Eestis uusi hooneid, mis vastavad LEED ja BREEAM standartite nõuetele ja seal on nimetatud sertifikaadid vajalikud. Karl Bilder ühe väheste sertifikaadi omanikena saab siinkohal nõudlikke kliente aidata.

Karl Bilderist ostavad palju puitmaterjale ka majatehased, kelle soovid materjalide osas on tavapärasest keerulisemad ning kes vajavad ülitäpset tarnet, sest hilinemise korral võib kogu nende tootmine seisma jääda. 

Tootevalikust tõi Põlajeva eraldi välja kohe algavale hooajale viidates terrassi ehituseks ja hoolduseks vajalikud materjalid ja tooted. Terassilaudadest on olemas erinevate laiuste ning profiilidega immutatud ja ka termotöödeldud terrassilauad. Karl Bilder pakub ka Belgia tootja Solidori kvaliteetseid terrassijalgu, materjale aluskonstruktsiooni ehitamiseks.

Karl Bilderi puiduladu.Foto: Kristjan Nöör

Põlajeva rääkis, et kohtab aeg-ajalt kliente, kes imestavad, et kunagi värvipoena tuntud Karl Bilderi ehitusmaterjalide valik on sedavõrd lai. 

Karl Bilder alustas Värvikeskuse nime all 1997. aastal värvide müümisega ja kasvas eelmise buumi ajal 10 miljoni euro suuruse käibega värvimüügi ettevõtteks. 2008-2011 kriisi ajal liikusid aga maalritöödega tegelenud kliendid laiemale renoveerimisturule ning hakkasid küsima järjest mitmekülgsemat tootevalikut. Nii ilmusid valikusse fassaadimaterjalid, seejärel tüüblid, võrgud ja soojustusmaterjalid, karkassid, kipsplaadid. Karl Bilder kuulas oma kliente ja tootevalik kasvas aina suuremaks – praeguseks varustab ettevõte oma kliente juba kõigi ehitusmaterjalidega. 

2018. aastal sai Eesti kapitalil tegutseva ettevõte nimeks Karl Bilder, mis tähistab ehitaja abilist, kes tarnib kõik materjalid, mida ehitusel vaja. Firma meeskond on oma teadmiste ja kogemustega kasvanud ehitusala nõuandjaks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.