Liigu sisu juurde

Uuring: veerand ehitajatest leiab, et neil on autistlikud või muud neuroloogiliselt ebatüüpilised mõtte- või käitumismustrid

Neuroloogiliste eripärade hulka loetakse aktiivsus-tähelepanuhäiret, autismi aga ka düsleksiat.Foto: Istockphoto

Suurbritannia Rahvuslik Ehitajate Föderatsiooni (NFB) uuringust selgus, et ehitusvaldkonna töötajate seas on võrreldes muude elualade esindajatega ligi kaks korda rohkem inimesi, kes peavad end autistlikuks või leiavad, et nende aju töötab tavapärasest erinevalt.

NFB tellitud uuringule vastas 1000 Ühendkuningriigi ehitusvaldkonnas töötavat täiskasvanut, kellest iga neljas hindas oma aju toimimist ebatüüpiliseks. See arv on kõrgem kui Suurbritannias üldiselt, kus hinnanguliselt igal seitsmendal inimesel on sarnane seisund.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Uuringust selgus, et levinuim neuroloogiline eripära ehitustöötajate seas on aktiivsus-tähelepanuhäire, millele järgnevad autism ja düsleksia.

Vastajad andsid ehitusvaldkonnast üldiselt positiivse pildi, 67 protsenti vastas, et nende arvates suudab sektor toetada neuroloogilise eripäraga töötajaid.

80 protsenti nendest, kes olid oma seisundist tööandjale rääkinud, ütlesid, et tööandja on olnud toetav ja teinud töökohal mõistlike muudatusi. 76 protsenti ütles, et nende töökaaslased on nende neuroloogilise eripära tõttu tekkinud probleemidega hästi hakkama saanud.

Üle kolmandiku neuroloogilise eripäraga töötajatest ütles, et nende seisund muudab ehituses töötamise nende jaoks atraktiivsemaks, vaid viis protsenti väitis vastupidist.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.