Liigu sisu juurde

Uus Maa juht: kaks Eesti kuurordit muutusid suvega ülipopulaarseks 

Kinnisvarabüroo Uus Maa juhi Jaanus Lauguse sõnul tõusis tänavu nii Pärnu kui Haapsalu populaarsus kuurortidena oluliselt, mida näitab nii restorani- kui hotellisektori täitumus ja hinnad kui ka huvi kinnisvara vastu.

“Pärnu ja Haapsalu tegid viimase suvega uuestisünni ja suurima muutuse üle aastakümnete,” ütles Laugus. “Puhkamisvõimalusi, kultuuri- ja kohvikuelu on järjest edendatud ja tänu heale turismisuvele jõudis see mõju nüüd igas sfääris kohale. Paljud eestlased taasavastasid meie oma menukuurortid ja sel suvel oli Vahemere asemel trendikam Pärnu lahe ääres puhata.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Lauguse sõnul peegeldus kuurortide populaarsus ka kinnisvaras: kui seni vaadati kuurorte pigem üüritulu teenimise ja investeerimisvõimalusena, siis nüüd on jõukamad eestlased hakanud rohkem endale suvitamiseks ning teiseks koduks kortereid ostma. Ta rääkis, et osa nendest korteritest anti suvel lühiajaliseks üüriks või talvehooajaks pikemaajaliselt välja, teised jäeti teise elukoha ja rahapaigutusena tallele.

“Pärnu ja Haapsalu kinnisvara populaarsus on tegelikult juba mõnda aega tõusnud,” nentis Laugus. “Näiteks kasvas viimase kolme aastaga Pärnu korterite ruutmeetri mediaanhind 50% ning Haapsalus lausa 75%, mis on märksa rohkem kui samal ajal näiteks Tallinnas.” Ta tõi välja, et 2023. esimesel poolaastal tõusid Pärnu korterite hinnad mullu sama ajaga võrreldes 12,7% ning Haapsalus 3,6%. Kallimate Pärnu uusarenduste eest küsitakse praegu 6000 ning Haapsalus 4000 eurot ruutmeetri eest.

Lauguse sõnul pole nii kõrgeid üürihindasid, kui sel suvel, varem Pärnus nähtud. “Kuurortides on selgelt väljakujunenud menutänavad – mere ja meelelahutuse läheduses olid hinnad pigem sajast eurost üles öö kohta,” sõnas ta. “Talvel üürihinnad kuurortides selgelt langevad, aga kuna ostuotsuseid lükatakse endiselt pigem edasi, siis on ka pikemaajalise üüri hinnad mullusega võrreldes kümmekond protsenti tõusnud.”

“Pärnu kinnisvaraturul põrkuvad kaks vastandlikku suunda,” netis Laugus. “Lühivaates suve jooksul müügipakkumiste arv kasvas ning mitmed suured arendused on valmimas. Kuna hinnad on kiirelt kerkinud ning pakkumisi on juurde tulnud, siis võib lähiaja perspektiivis oodata isegi korrektsiooni allapoole. Aga pikemas vaates – kui valmib neljarealine põhimaantee ja Rail Baltic raudteeühendus, mis võimaldab inimestel tunniga Tallinna jõuda, siis näevad paljud Pärnut järjest enam igapäevase elukohana ning hinnad lähevad suure tõenäosusega üles.”

Lauguse sõnul polnud kõik Eesti kuurortid sel suvel aga võrdselt populaarsed. „Kui Pärnu ja Haapsalu olid väga kuumad kohad, siis näiteks Kuressaare ja Narva-Jõesuu selgelt vähem,” rääkis ta. “Saaremaa kitsaskoht on kehv ühendus mandriga ning soikunud taristu ja puhkamisvõimaluste arendamine. Ida-Eesti oli aga pikalt sihitud Vene turistidele ja peale selle turu ärakukkumist pole teised külastajad neid avastanud.”

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.