Liigu sisu juurde

Uus Maa tegi rekordkäibe

Uus Maa juht Jaanus Laugus.Foto: Uus Maa

Kinnisvarabüroo Uus Maa 2022. aasta konsolideeritud käive oli 13,2 miljonit eurot, mis on 9,2% enam kui aasta varem.

Uus Maa juhi Jaanus Lauguse sõnul oli mullu esimene poolaasta kinnisvarasektoris väga aktiivne, kuid teises pooles tehingumahud kogu turul selgelt vähenesid. „Tänavu ehk 2023. esimesel poolaastal olid Uus Maa tulemused suures plaanis mullusega samas graafikus ja arvestades jätkuvalt passiivset turuolukorda, võib rahule jääda,“ rääkis Laugus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Tänavuse aasta algus oli kogu sektorile keerukas ja vaikne, kuid kevadel hakkasid tehingud üles sulama. Müüjad tulid hinnaga rohkem vastu ning hakkasid ostjate pakkumisi aktsepteerima. Võib öelda, et suveks jõudis turuaktiivsus juba läbi aastate väljakujunenud tavapärasele tasemele. Tuleb ette ka olukordi, kus ostuhuvi on suurem ja läheb ülepakkumiseks,“ sõnas Laugus.

„Täpne turundus loeb enam kui kunagi varem ning rohkem tuleb lahendada nii juriidilisi küsimusi kui suhelda pankadega. Sellest kõigest sõltub praegu palju – kas üldse, kui kiiresti ja mis hinnaga tehing saab tehtud,“ ütles Laugus.

Uus Maa juhatuse esimehe Jaanus Lauguse sõnul on ettevõtte pikaajaline strateegia suurendada frantsiisibüroode arvu, et tagada kinnisvarateenuste kvaliteet erinevates kinnisvaravaldkondades ja ka piirkondlikult. „Spetsialiseerume järjest enam vastavalt kinnisvara tüübile, konkreetsele linnaosale ja maakonnale, mis annab võimaluse kohalikke nüansse paremini tunnetada ja pädevamat teenust pakkuda. Praegu on üle Eesti 20 Uus Maa spetsialiseerunud frantsiisi ja tütarettevõtet ning lähiajal on plaanis mitu uut avada,“ ütles Laugus.

„Kuna anname teistele nõu, kuidas kinnisvarasse investeerida ning omame ses osas ka kõige värskemat ja sügavamat informatsiooni, siis käivitasime kolm aastat tagasi oma töötajatele suunatud investeerimisfondi AS Investor Urmas. Fondi juhivad oma valdkonna kõige kogenumad spetsialistid ning tõenäoliselt oli AS Investor Urmas edukaim kinnisvara investeerimisfond Eestis ning selle tootlus ületas selgelt börsifirmade omasid. Lisaks kinnisvaraärile on fondil ka hariduslik eesmärk jagada kolleegidele ja ka klientidele aktuaalset teavet kinnisvaraäri sisemaailmast. Tänaseks on toimunud neli aktsiaemissiooni, mille käigus on aktsionäride arv kasvanud enam kui 60 Uus Maa töötajani. Uus Maa investeerimisfondi varade maht on ligi kolm miljonit eurot,“ rääkis fondijuht Eduard Sorokin.

„Investeerimisfondi 4-5 aasta plaan on olnud algusest peale sihtida ärikinnisvara preemium segmenti, osta väljaüürimiseks kõige kvaliteetsemaid tooteid – uut väärtuslikku kinnisvara parimates asukohtades ning luua stabiilne ja pikaajaliselt kasumlik portfell. Mullu teenis investeerimisfond  320 000 eurot kasumit, mis on pea kolm korda enam kui varasemal aastal. Tulevikus on plaanis kaasata kapitali ka väljastpoolt Uus Maa gruppi ja miks mitte sihtida IPO-t Tallinna börsil,“ ütles Sorokin.

Uus Maa ning selle frantsiis- ja tütarettevõtetes töötas 2022. aastal 227 inimest, mis on 12% enam kui aasta varem. Ettevõtte konsolideeritud kasum oli 3,36 miljonit eurot. Uus Maa teostas 2022. aastal üle 11 300 kinnisvara hindamis- ja vahendusteenuse.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega