Liigu sisu juurde

Valmis Valga kohtu- ja riigimaja 62 100 eurot maksnud kunstiteos

Valga riigi- ja kohtumaja kunstikonkursi võitnud Erko Luhaaru maalid.Foto: Riigi Kinnisvara

Konkursil Valga kohtu- ja riigimaja koosolekutesaali seinale valitud Erko Luhaaru maaliseeria „Kujund linna keskel“ on valminud.

Žürii tegi võidutöö valiku 19 kavandi hulgast. Viiest teosest koosneva maaliseeria iga teos on 2,1 meetrit kõrge ja 1,2 meetrit lai. Žürii hinnangul peegeldab Valga linna paisjärvede stiliseeritud kujundit edasi andev võidutöö voolavat ja vaheldusrikast Valga linna. Leitud on hea balanss jutustava kujundi ja abstraktsuse vahel.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

„Valga linnastruktuuris on kõige jõulisema karakteriga linna keskel asuv paisjärvedest moodustuv kujund. Veskijärv, Jõekääru järv, Vahejärv, Rannajärv on Valga linna üks kõige äratuntavam sümbol“ tutvustas Erko Luhaaru valminud teost. “Pikk järvede ahel peegeldab oma olemuselt samu iseloomujooni nagu linn ise – piirilinn pole piir ega lõpp vaid voolav, jätkuv ja elav,

Kunstikonkursi võidutöö autorilt tellitava maaliseeria maksumus on 62 100 eurot.  

Võidutöö autor Erko Luhaaru on lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuri eriala, Brandenburgi Tehnikaülikooli magistriõppe European Architecture Dialogue, mille raames õppis kaheksas Euroopa arhitektuuri ja kunstiülikoolis, sh Berliini Kunstiülikoolis, Innsbrucki ja Tel Avivi ülikoolis. Luhaaru on tuntud eelkõige arhitektina, kelle huviks on ruumi mõtestamine ja elavdamine läbi arhitektuuri, installatsiooni või kunsti.

Akrüültehnikas tahvelmaalid on loodud kihtide valamistehnikas, kus igal 4 mm läbimõõduga kihil lastakse täielikult kuivada, eesmärk on järgneva kihiga saavutada ülevoolavuse efekt.

Muinsuskaitsealune hoone paikneb Valgas, aadressil Kesk tänav 12.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.