Liigu sisu juurde

Vanalinna Ehitus rajab Tallinna tellimusel Mustamäele 9,6 miljoni euroga teenusmaja

U-kujulise põhiplaaniga hoone moodustub kahekorruselisest põhimahust ning kaheksa- ja kuuekorruselisest tornist, mis on tumerohelist, helerohelist ja valget värvi, et vältida võimalikku massiivset mõju.Foto: Innopolis Insenerid

Tallinna linnavaraamet rajab Mustamäele aadressile Tammsaare tee 135 teenusmaja, mis pakub munitsipaaleluruume eakatele, puudega inimestele ning noortele peredele. Sel nädalal algavad ehitustööd kestavad kuni 2025. aasta augustini ja lähevad maksma pisut üle 9,6 miljoni euro.

Abilinnapea Viljar Jaamu sõnul pakub Mustamäele rajatava teenusmaja vanemaealistele inimestele võimalust väärikalt vananeda, aga ka elamispindu liikumispuuetega inimestele ning noortele peredele.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Teistes riikides on sellise kontseptsiooniga majad hästi toiminud. Pikemas perspektiivis võiksid sarnased hooned olla kõigis Tallinna linnaosades, pakkudes ligipääsetavaid ning sihtrühmale sobivaid eluasemeid koos tugistruktuuride ja mõningate hooldusteenustega neile, kes oma igapäevaeluga ise hakkama saavad ning tavapärast sotsiaalabi linnalt ei vaja,“ ütles Jaamu.

Tuleva aasta sügisel lõppevad Tammsaare tee 135 teenusmaja ehitustööd lähevad maksma pisut üle 9,6 miljoni euro, sellele lisandub veel sisustuse, tehnovõrkudega liitumise ja omanikujärelevalve maksumus.Foto: Innopolis Insenerid

Maja arhitektuurne lahendus on funktsioonist lähtuvalt ratsionaalne ja lihtsa vormiga, kuid toob ümbritsevasse keskkonda värskust ja eristub kõrvalasuvatest punase tellisfassaadiga elamutest. U-kujulise põhiplaaniga hoone moodustub kahekorruselisest põhimahust ning kaheksa- ja kuuekorruselisest tornist, mis on tumerohelist, helerohelist ja valget värvi, et vältida võimalikku massiivset mõju.

Sisearhitektuuris kasutatakse samu materjale ja tonaalsust, et luua terviklik ja äratuntav keskkond. Trepikodade ja üldalade kujundus on ühtne, kuid mõlemal tornil on oma eristav detail.

Kuuekorruselisse B-torni on kavandatud 2-3-toalised munitsipaalkorterid, mis on mõeldud ajutise elupaigana peamiselt noortele peredele.Foto: Innopolis Insenerid

Majja on kavandatud kokku sada sotsiaal- ja munitsipaalkorterit, ühiskasutatavad ruumid, mis mõeldud väiksemateks grupi- ja individuaaltegevusteks, pakkudes elanikele kooskäimise võimalust. Näiteks saal, õppeköök, kaks hobiruumi, samuti saun ning ruumid teenuste ning nõustamiste tarbeks.

Kahekorruselise hooneosa ja kaheksakorruselise A-torni eluruumid on mõeldud eakatele ja liikumispuudega inimestele, seal on suur osa korteritest planeeritud väiksemate stuudio- ja kahetoaliste korteritena. Kuuekorruselisse B-torni on kavandatud 2-3-toalised munitsipaalkorterid, mis on mõeldud ajutise elupaigana peamiselt noortele peredele.

Hoonesse planeeritakse ka perepesa keskus, mis on kogukonnakeskus, kus lapsevanemad saavad oma väikelastega aega veeta, suhelda teiste vanematega ning osaleda lapsevanemaid toetavates tegevustes nagu nõustamine, koolitused ja tugigrupid.

Õuealale rajatakse kogukonnaaed, istutuskastid, atraktsioonid lastele. Lisaks üldkasutatav välijõusaal piirkonna elanikele.

Aadressile A.H.Tammsaare tee 135 rajatava teenusmaja projekteeris Innopolis Insenerid OÜ, ehitustööde peatöövõtja on Vanalinna Ehitus OÜ. Ehitustööd lähevad maksma pisut üle 9,6 miljoni euro, sellele lisandub veel sisustuse, tehnovõrkudega liitumise ja omanikujärelevalve maksumus. Need lepingud veel ootavad sõlmimist.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega