Liigu sisu juurde

Tallinn kuulutas välja riigihanke Hiiu kooli vana hoone lammutamiseks, et alustada peatselt uue hoone ehitusega

Hiiu kooli eskiis
Hiiu kooli uue maja ideekavand loob näiliselt kaks hoonet, mida ühendavad madal galerii ja maastik, kus on varjul ühisala, raamatukogu ja spordisaali massiivne maht.Foto: Innopolis Insenerid / White Mammoth 3D Studio

Tallinna Linnavaraamet kuulutas välja riigihanke Nõmme linnaosas asuva Hiiu Kooli koolihoone osaliseks lammutamiseks, majandushoone lammutamiseks ja rajatiste likvideerimiseks. Pakkumuste esitamise tähtaeg 29. aprill 2024.

Raudtee tn 55 kinnistul asub 1927. aastal valminud miljööväärtuslik hoone koos 1965. aastal valminud ja nüüdseks amortiseerunud juurdeehitusega. Hiiu Kooli tervikrenoveerimise projekti koostamiseks viidi eelmisel aastal läbi väärtuspõhine hange, et kohandada miljööväärtuslik maja tänapäevaseks koolihooneks ning amortiseerunud ehitise asemele rajada uus, mis oleks varaseamast moodsam ja suurema mahuga. Parimaks tunnistati Innopolis Insenerid OÜ ideekavand “Kaks maja”.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Hiiu kool
Hiiu kooli uue hoone eskiis vaade linnulennult. Foto: Innopolis Insenerid / White Mammoth 3D Studio

Rajatava uue maja ideekavand loob näiliselt kaks hoonet, mida ühendavad madal galerii ja maastik, kus on varjul ühisala, raamatukogu ja spordisaali massiivne maht. Ajaloolisesse hoonesse on kavandatud administratiivruumid, aine- ja huviklassid, söögisaal ning raamatukogu. Uue ja vana hoone vahelises galeriis asuvad peasissepääs, aatrium, mitmeotstarbeline trepistik, garderoob ja pääs spordisaalide alale. Hoones paiknevad koduklassid ning HEV-klassid, mõned aine- ja huviklassid ning muusikasaal ja võimla. 

Hooviale luuakse loodusliku ilmega keskkond, mis sobib mängimiseks, puhkamiseks ja õppimiseks kogu kooliperele. Olemasolevat kõrghaljastust säilitatakse maksimaalselt. Uued haljasalad jagunevad teemaaladeks – meelteaed lõhnavate ja õitsvate taimedega, turbapeenar mustikate ja pohladega, niidukooslus hein- ja õistaimedega ning pinnakattetaimed puude all.

Õppeaeda istutatakse viljapuid ja marjapõõsaid. Spordihoone katusel asub haljaskatusega õuesõppepaviljon, kus laudade ümber mahub tegutsema klassitäis lapsi. Rattaga liiklejatele on koolihoovi kavandatud mitmeid rattaparklaid ja varjualuseid.  

Tervikrenoveerimise ehitushange toimub eeldatavasti käesoleva aasta keskel ning Hiiu Kooli kaks maja peaks valmima 2025. aasta teises pooles.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.