Liigu sisu juurde

Vändra korraldab ajaloolise peatänava uuendamiseks arhitektuurivõistluse

Vana tänav VändrasFoto: Urmas Luik / Pärnu Postimees / Scanpix

Põhja-Pärnumaa vallavalitsus ja Eesti Arhitektide Liit kuulutasid välja arhitektuurivõistluse, mille eesmärk on leida terviklik ja kaasaegne ruumiline lahendus Vändra keskuse ajaloolisele Vanale tänavale.

Võistlusega otsitakse lahendust, mis puhuks Vana tänavale uue elu sisse ning parandaks kvaliteetse ja multifunktsionaalse avaliku ruumi abil tänava toimimist.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Vändra asula on kasvanud põhja suunas ja kaubandus on ajapikku liikunud tänavalt eemale. Tänane Vana tänav on väheaktiivne, samas suure potentsiaaliga tänav, mida ääristavad ajaloolised hooned,” ütles Põhja-Pärnumaa vallavanem Madis Koit, kelle sõnul on ideekonkursi eesmärk tuua elu Vanale tänavale tagasi ja juhatada ristuvate telgede kaudu inimene kohale.

Vana tänava uusversiooni puhul on valla soov luua üks terviklik lahendus, mis muuhulgas kaasaks tänavaga ristuvaid kõrvalteid ning tänavat ümbritsevaid haljasalasid, parke, mälestisi, aga ka erakinnistuid, kelle omanikud on ideedele avatud ja on valmis vallaga koostööks. 

“Otsime lahendusi, mis muudaks Vanal tänaval liikumise ja olemise huvitavaks ja meeldivaks, ning pakuks efektseid täiendusi, mis muudavad tänavaruumi kaasaegseks ja atraktiivseks,” märkis Madis Koit.

“Samuti soovime muuta liikluskorraldust rahulikumaks, suurendades kergliiklejate turvalisust, liikumismugavust ning kaasatust,” lisas Koit, kelle sõnul peab loodav avalik ruum olema kvaliteetne, kõiki kaasav ja arvestama erivajadustega inimestega. 

Võistlusalasse jääv Vana tänav on plaanis rekonstrueerida tervikuna vastavalt võidutöö poolt pakutavale lahendusele. Pärnumaa 2035+ arengustrateegiasse on sisse kirjutatud Põhja-Pärnumaal Vändra, Pärnu-Jaagupi ja Tootsi keskväljakute väljaehitamine. 

Arhitektuurivõistlus korraldatakse EV 100 “Hea avalik ruum” jätkuprogrammi raames, mida rahastavad kultuuriministeerium, rahandusministeerium ja kohalikud omavalitsused ise.

Võistluse preemiafond on 25 000 eurot ja võistlustööd tuleb esitada digitaalselt hiljemalt 27. novembril.

Žüriisse kuuluvad vallavanem Madis Koit, vallaarhitekt Reet Olev, endine vallavanem ja projekti algataja Aivar Mäe ning arhitektide liidu esindajad Kalle Vellevoog, Jaan Kuusemets, Jaak Huimerind ja maastikuarhitektide liidu esindaja Rutt Piir. Varuliikmed on valla esindaja Marko Šorin ja arhitekt Villem Tomiste.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.