Liigu sisu juurde

Viis Norra hooldekodu saavad Viljandis toodetud päikesekatused

Stavangeri linnapea Sissel Knutsen Hegdal (paremal) Sunde hooldekodus, mille uus päikesekatus maksis koos ehitustöödega ligi 360 000 eurot. Omavalitsus paigaldas Viljandis toodetud päikesekatused viiele hooldekodule, investeerides kokku üle 1,7 miljoni euro. Foto autor: Foto: Bjørn Ove Bergseteren

Norra suuruselt kolmas omavalitsus Stavanger investeeris 1,7 miljonit eurot, et paigaldada renoveerimistööde käigus viiele hooldekodule Eestis toodetud Solarstone päikesekatused.

Solarstone’i tegevjuht Romet Roosalu ütles, et Stavangeri omavalitsus langetas hooldekodusid renoveerides valiku Viljandi tootja kasuks seetõttu, et ehitisintegreeritud päikesepaneel pakub korraga lahendust kahele probleemile. “Hooldekodude katused olid amortiseerunud ning vajasid vahetust, kuid ühtlasi on omavalitsus võtnud eesmärgiks kliimamõju vähendamise ja taastuvenergiale ülemineku,” lausus ta.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Stavangeri linnapea Sissel Knutsen Hegdal lausus, et projekt on hea näide sellest, kuidas hooneid renoveerimise käigus kaasajastatakse. “Hooldekodude renoveerimise käigus kasutasime ühtlasi võimalust minna üle uutele, tuleviku energialiikidele. Meil on plaanis seda jätkata ka omavalitsuse teiste hoonetega,” kinnitas Hegdal Norra meediaväljaandele Aftenbladet.

Stavanger on elanike arvult Norra kolmas omavalitsus Oslo ja Bergeni järel. Viiele hooldekodule paigaldati Solarstone’i Viljandi tehases toodetud ehitisintegreeritud päiksepaneelid, mis toodavad aastas kokku hinnanguliselt 755 000 kWh elektrienergiat. See vastab 38 keskmise Norra kodu aastasele energiatarbimisele ja aitab säästa 14,3 tonni CO₂ aastas. Investeering viie hoone päikesekatustesse läheb koos ehitustöödega Stavangeri omavalitsusele maksma üle 20 miljoni Norra krooni ehk umbes 1.7 miljonit eurot.

Solarstone’i Norra partnerid Solintegra ja Trefadder tagavad, et iga katusel toodetud elektrienergia kW eest istutatakse Norras üks puu, mis neutraliseerib ka päikesekatuse paigaldamise jalajälje. Viis Stavangeri hooldekoduprojekti kokku võrduvad 883 istutatud puud. Üks puu kogub eluea jooksul keskmiselt 220 tonni CO₂.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.