Liigu sisu juurde

Wise kolib Invego uude ärikvartalisse Põhja-Tallinnas: endisesse tööstushoonesse rajatakse ettevõtte suurim kontor

Kunagise Franz Krulli masinatehase alale loodav ärikvartal paikneb Noblessneri, Volta kvartali ja Telliskivi loomelinnaku vahetus läheduses. Ala pärliks on põhjalikult renoveeritav ligi 30 000 m2 üldpinnaga endine paekivist tööstushoone, kuhu tuleb Wise’i kontor. Foto: Invego

Globaalne tehnoloogiaettevõte Wise kolib oma suurima, 2000 töötajaga kontori Volta ja Kopli tänava nurgale Invego poolt rajatavasse ärikvartalisse.

Tallinnas toimub märkimisväärne osa Wise’i ülemaailmsest arendustegevusest ning uus 2025. aastal valmiv asukoht toetab töökeskkonna projektijuhi Liis Reisneri sõnul ettevõtte jätkusuutlikku kasvu. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Uus kontor toetab ettevõtte arengut

Wise’i uus kontor vastab Reisneri hinnangul Wise’i kasvava tiimi vajadustele ning toetab ettevõtte arengut nii Eestis kui ka globaalselt: kuigi Wise’i tiimid tegutsevad kontoriüleselt ning ettevõtte 10 miljonit aktiivset klienti asuvad üle kogu maailma, on Wise’i juured kindlalt Eestis.

“On tõeliselt uhke tunne, et saame ehitada Wise’i just siin ning aidata kaasa Eesti tehnoloogiasektori tuntusele terves maailmas,” märkis Reisner.

Invego juhi Kristjan-Thor Vähi rõhutas, et kogu valmiva ärikvartali keskseteks märksõnadeks on lisaks innovatsioonile ja jätkusuutlikkusele ka Invegole omane arhitektuuriline ambitsioonikus.

“Invegole on usaldatud anda sellele otsusele täpne geograafiline mõõde ning rajada Wise’i uue kontori jaoks tipptasemel kaasaegne ja terviklik keskkond,” kommenteeris Vähi.  

Ärikvartali rajamine maksab 75 miljonit

Kunagise Franz Krulli masinatehase alale loodav ärikvartal paikneb Noblessneri, Volta kvartali ja Telliskivi loomelinnaku vahetus läheduses. Ala pärliks on põhjalikult renoveeritav ligi 30 000 m2 üldpinnaga endine paekivist tööstushoone, kuhu tuleb Wise’i kontor. Uude kvartalisse rajatakse ka kogu ala läbiv jalutustänav ning keskne pargiala.

Arenduses pannakse suurt rõhku kergliiklusteede võrgustikule ning autovabale ligipääsetavusele. Kergliiklusvahendite, sh jalg- ja kastirataste, ning autode jaoks rajatakse kvartalisse maa-alune parkla.

Invego investeerib Volta ja Kopli tänava nurgal asuva ärikvartali rajamisse kokku 75 miljonit eurot. Kvartali teise etapi lahenduse autoriks on tipparhitekt Martin Aunin, ehituse peatöövõtja on NOBE ning arendusprojekti lõplik valmimine on kavandatud 2025. aasta esimesse poolde. 

Wise on globaalne tehnoloogiaettevõte, mille asutasid 2011. aastal Kristo Käärmann ja Taavet Hinrikus. Tegu on maailma ühe kiiremini kasvava kasumliku tehnoloogiaettevõttega, mis on noteeritud Londoni börsil.  Wise’i kontol saavad inimesed ning ettevõtted hoida raha enam kui 40 valuutas, teha rahvusvahelisi ülekandeid ja maksta välismaal.

Wise’il on 10 miljonit aktiivset era- ja äriklienti. 2023. eelarveaastal liigutas Wise piiriüleselt enam kui 120 miljardit eurot, säästes klientidele üle 1,7 miljardi euro. Wise’i suurim, 2000 töötajaga kontor asub Tallinnas.

Invego on Eesti juhtivaid kinnisvaraarendusega tegelevaid ettevõtteid, mis on Tallinnas ja selle lähiümbruses viimastel aastatel rajanud kokku üle 1100 kodu ning 20 000 m2 äripindasid. Invego mahukamateks arendusteks on hiljuti valminud Tiskreoja ja Tabasalu Kodu ning täna töös olevad Luccaranna ja Uus-Järveküla elurajoon.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.