Liigu sisu juurde

“11 aasta töö vastu taevast”: üle Eesti suurobjektidele uksi tarninud firma liigub pankroti suunas

Nii sise- kui ka välisuksi tarninud osaühingu Kvaliteetuks osas algas pankrotimenetlus.Foto: RealPeopleGroup/Istockphoto

Täna algas ligi 175 suurobjektile uksi tarninud osaühingu Kvaliteetuks pankrotimenetlus ja kohtunik keelas ettevõttel ajutise pankrotihalduri nõusolekuta vara käsutada.

“11 aasta töö vastu taevast,” ütles ettevõtte juht ja omanik Kadi Normet Ehituslehele.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Normet kirjeldas eelmisel aastal ehitusturul toimunut sõnaga “katastroof”: kliendid pankrotistusid ja jätsid pahatahtlikult arved maksmata, uusi töid peale ei tulnud, sest ehitusturg hangus ja uusi arendusi ei alustatud.

Normet nentis, et paistab, et sügisest on pilt paranemas, aga tema ettevõtet see enam ei päästa.

Normet ei osanud vastata, kui suured võlad ettevõttest maha jäid ja ütles, et see selgub pankrotimenetluse käigus.

2013. aastal asutatud Kvaliteetuks tegi viimase avaldatud majandusaasta aruande põhjal 2022. aastal 1,5 miljonit eurot käivet ja teenis seejuures 1844 eurot kasumit. Maksuameti andmetel töötas firmas 2022. aastal kuni 12 inimest.

Maksuameti andmetel oli firma käive ka eelmisel aastal enam kui miljon eurot, kuid käesoleva aasta esimeses kvartalis toimus suurem kukkumine ja käive vajus ligi 66 000 euroni. Töötaja arv vähenes viiele.

Firmal on eelmise aasta augustist maksuvõlg, loo ilmumise ajal oli see ligi 30 000 eurot.

Ettevõttelt on selle aasta kevadel kaks ettevõtet ning üks eraisik kohtu kaudu raha nõudnud. Sealt on täitemenetlusse jõudnud koos kõrvalkuludega enam kui 6000 eurot.

Üks eraisik on pöördnud tarbijakaitse vaidluskomsijoni ja nõunud firmalt raha paigaldamata ukse eest. Aprillis tegi komisjon otsuse, et Kvaliteetuks peab kliendile tagastama ligi 1200 eurot.

Selle aasta aprillis on kaks töötajat pöördnud Kvaliteetukse vastu töövaidluskomisjoni, kus nõuavad saamata jäänud töötasu ja puhkusehüvitist. Üks avalduse esitanud isikutest on saanud maikuus otsuse, mille kohaselt Kvaliteetuks peab talle jaanuarist aprillini maksmata jäänud tasu ja puhkusehüvitise kokku enam kui 7000 euro ulatuses.

Ettevõttele kuulub kinnistu Lääne-Virumaal, Aaspere külas. Ehitisregistri andmetel asub kinnistul söökla, mis on kasutusel tootmis- ja laoruumina. Maikuus on kohtutäitur selle pannud enampakkumisele 65 000 euro suuruse alghinnaga.

Samale aadressile on ka registreeritud puidust uste, akende, aknaluukide ja nende raamide tootmisega tegelev osaühing Temron Tootmine, mis kuulub samuti Normetile.

Kvaliteetuks reklaamib oma kodulehel, et on uksi tarninud ligi 175 objektile. Nende seas on mitmed haiglad, koolid, hooldekodud ja tootmishooned üle Eesti, aga ka paar objekti Eestist väljas. Ettevõte teenindas ka eraisikuid.

Pankrotimenetluse osas toimub kohtuistung 24. juulil Tartu Maakohtus.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega