Liigu sisu juurde

Kinnisvarabüroo juht: mulje Tallinna kinnisvara odavnemisest on tegelikult petlik 

Tallinna korterite keskmise ruutmeetri hinna langus viimasel paaril kuul võib tekitada eksliku mulje, et kinnisvara ongi odavamaks muutunud. Tegelikult on lõviosa korterite hind ajas ikkagi tõusnud ning statistikale on mõjunud vaid asjaolu, et tunduvalt on vähenenud tehingute arv kõrge ruutmeetri hinnaga uusarendustes, selgitas 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter. 

“Kui võtta aluseks Tallinna kinnisvaraturu klassikaline indikaator ehk nõukaaegne Lasnamäe 2-toaline korter, siis ka 2022. aasta algusega võrdluses on nende ruutmeetri hind umbes 6% tõusnud,” kirjeldas Vahter. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Martin Vahteri hinnangul on just vanemas majas asuv 2-toaline korter hea turuhinna indikaator. Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Olukorras, kus tehingud uusarenduste korteritega kahanevad, on kogenud kinnisvaraärimehe hinnangul ootuspärane, et statistiline keskmine ruutmeetri hind ka langeb.

“Kõik oleneb tehingute struktuurist. Kui tänavu jaanuaris langes statistiline keskmine 2023. aasta detsembriga võrreldes üle 10%, siis ei tähenda see, et selline langus on tabanud näiteks neidsamu vanemaid Lasnamäe 2-toaliseid,” selgitas ta. 

Vahteri sõnul kehtib ka kiiresti tõusva turu tingimustes kehtib sama põhimõte, et kõik korterid ei kalline automaatselt keskmise ruutmeetri hinna tõusu võrra.

“Praegune keskmise ruutmeetri hinna langus ei tähenda, et kõikide korterite hinnad languses oleksid, vaid ikkagi seda, et tehingutes annavad tooni vanemad korterid, mille ruutmeetri väärtus on väiksem,” ütles Vahter. 

  

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.