Liigu sisu juurde

Arco Vara müügitulu kasvas aastaga 36% ja aastakasum kujunes oodatust oluliselt kõrgemaks

Arco Vara juht Miko Niinemäe.Foto: Raul Mee

Terviklike piirkondade arendaja Arco Vara 2023. aasta müügitulu kasvas võrreldes varasemaga 36% ja ulatus mullu üle 18 miljoni euro, teenides sealjuures 3,6 miljonit eurot puhaskasumit. Sel aastal jätkab kinnisvaraarendaja elamurajoonide arendamise ja padelikeskuse rajamisega Tallinnas ning eramute projektiga Bulgaarias.

“2023. aastal ületas Arco Vara oma eesmärke. Jõudsime sihiks seatud 20%-lise omakapitali tootluseni ja arendusvaldkonnas erakordse kasumimarginaalini,” ütles Arco Vara juht Miko Niinemäe vastavaldatud majandustulemusi kommenteerides.

Eriti tulemuslik oli Arco Vara jaoks just eelmise aasta viimane kvartal, kus arendaja tütarettevõttel Arco Tarcil õnnestus ennetähtaegselt lõpetada oma esimene objekt, Kodulahe kvartali Rannakalda etapp, võimaldades arendajal aasta viimastel kuudel uutele koduomanikele üle anda 66 valminud korterit.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Läinud kvartalis algas Kodulahe Rannakalda kodude üleandmine, mis tagas kvartali kasumiks 4,5 miljonit eurot ja enam kui 17,5 miljonit eurot müügitulu,” täpsustas Niinemäe aasta viimase kvartali tulemusi ning lisas, et ühtlasi vormistati sel perioodil ka ligi 3 miljoni euro ulatuses uusi müüke.

Pirital, Kuldlehe butiikelamu projektis jätkusid 2023. aasta märtsis alanud ehitustööd vastavalt graafikule ning viis sealset ainulaadse arhitektuurilahendusega luksuslikku kodu valmivad juba 2024. aasta esimese kvartali lõpus. “Häid uudiseid raporteerime ka Bulgaarias ehitatavast Botanica Lozen Residences projektist, kus 16-st eramajast enamik on saavutanud täiskõrguse,” märkis Niinemäe. 2023. aasta lõpu seisuga on Bulgaaria eramute projektis müüdud 5 maja, mille eeldatav valmimisaeg on käesoleva aasta viimases kvartalis.

Arco Vara prognoosib käesoleva aasta müügituluks 25,2 miljonit eurot ja kasumiks 2,2 miljonit eurot. Sel aastal on kinnisvaraarendaja ja selle tütarettevõte Arco Tarc valmis alustama kahe järgmise elamuarenduse projektiga Tallinnas, nii Kodulahe kvartalis kui ka Harku järve kaldal.

Lisaks rajab Arco Vara Põhja-Tallinnasse Kolde puiestee äärde ligi 2000 ruutmeetrise pindalaga kaasaegse padelikeskuse, mis valmib 2024. aasta lõpuks ja kus saab tegeleda nii harrastus- kui võistlusspordiga.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.