Liigu sisu juurde

Arco Vara mullune kasum oli 3,6 miljonit eurot, tänavuseks kasumiks prognoositakse 2,2 miljonit

Kodulahe kvartali eskiis
Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistule rajab Arco Vara sel aastal kolm uudse välisilmega kortermaja. Foto: Apex Arhitektuuribüroo

Terviklike piirkondade arendaja Arco Vara edastas börsile eelmise aasta majandustulemuste auditeeritud aruande, mille kohaselt teenis ettevõte müügitulu üle 18 miljoni euro ja kasumit 3,6 miljonit eurot.

Ettevõtte juht Miko Niinemäe nendib börsifirma 2023. aasta edukaid äritulemusi kokku võttes, et praegune majandustsükkel on loonud ettevõttele võimaluse laiendada oma arendustegevust uute projektidega.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“2024. aastal jätkub pingelise majandustsükli aeg, milles Arco Vara meeskond suunab tähelepanu uute investeeringute tegemisele,” märkis Niinemäe. “Oleme perioodis, kus ehitushind on stabiilne, kuid ettevõtete varud on vähenemas ja intressikulud püsivad kõrgetena, mis loob meile võimalusi uute arendusmahtude soetamiseks.”

Niinemäe tõi majandustulemusi kommenteerides välja, et möödunud aastal saavutas Arco Vara ka oma pikaajaliseks eesmärgiks olnud 20% omakapitali tootluse määra.

“Arvestades kodude üleandmist vähenes ettevõtte varade maht, samas tõusis omakapitali suhe varadesse ligi 60 protsendini, mis keerulises intressikeskkonnas annab ettevõttele kindlust ja võimekust arendustegevusega vastavalt plaanitule jätkata,” lisas Niinemäe.

2023. aastal oli Arco Vara jaoks tähtsündmuseks Rannakalda arenduse valmimine Stroomi ranna lähistel Kodulahe kvartalis, kus anti üle 66 uut kodu.

Käesoleval aastal soovib kinnisvaraarendaja koos oma peatöövõtjast tütarettevõttega Arco Tarc alustada ehitust Kodulahe kvartali järgmises etapis Soodi 6 kinnistul ja Arcojärve arenduses Harku järve kaldal. Bulgaarias, kus elamuarendusele keskendumise eesmärgil müüdi eelmisel aastal Madrid BLVD ärihoone, jätkub ehitustegevus Botanica Lozeni projektis, kus aastaaruande avalikustamise hetkeks on 16-st hoonest eelmüüdud kuus.

2024. aasta müügituluks prognoosib Arco Vara 25,2 miljonit eurot ning kasumiks 2,2 miljonit eurot.  Arco Vara on rahvusvaheline kinnisvarakontsern, mis tegeleb elukeskkonnale lisaväärtust loovate arendusetega. Arco Vara põhitegevuseks on terviklike elukeskkondade ja nendega seonduva ärikinnisvara väljaarendamine.

Arco Vara põhiturgudeks on Eesti ja Bulgaaria. Emaettevõte Arco Vara AS loodi 1992. aastal Eestis ja on alates 2007. aastast olnud noteeritud Nasdaq Tallinn väärtpaberibörsil.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.