Liigu sisu juurde

Arco Vara prognoosib aasta kasumiks ligi kolm miljonit eurot

Arco Vara juht Miko Niinemäe.Foto: Raul Mee

Terviklike piirkondade arendaja Arco Vara jätkas kolmandas kvartalis oma ehitus- ja müügitegevust vastavalt planeeritule ning ootab käesoleval aastal 18,2 miljoni eurost müügitulu ja 2,7 miljoni eurost kasumit.

“Suvekuudele on harjumuspärane vähene aktiivsus kinnisvaraturul, kuid sel aastal ei saa seda öelda Arco Vara kohta, vaadates tagasi kolmandale kvartalile,” märkis Arco Vara juht Miko Niinemäe.

Tema sõnul on ettevõtte kollektiiv olnud edukas eelmüükide lainel, sealjuures on päringute arv kodude vastu läinud kogu aasta vältel kasvutrendis.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kuigi Arco Varal 2023. aasta esimese üheksa kuu jooksul kortermajasid veel lõppmüügi järku ei jõudnud, siis juba alanud kuul on ettevõte alustanud äsjavalminud korterite üleandmisega Rannakalda arenduses ning plaanide kohaselt saab veel aasta viimase kvartali jooksul 65 klienti endale uue kodu.

“Arco Vara bilansi ja omakapitali suhe on väga tervislikus seisundis ning intressimäärade tõus ei ole märgatavalt mõjutanud ettevõtte rahavoogu,” märkis Niinemäe.

“Sellele tuginedes jätkame kodude müügi ja turundusega vastavalt planeeritule, mille toel jõuame ligi 3 miljoni euro suuruse kasumini juba sel aastal.”

Kuna kolmandas kvartalis kortermajad veel asjaõiguslepingutesse ei jõudnud, siis grupi 2023. aasta üheksa kuu müügitulu 652 000 eurot on oluliselt väiksem kui varasema aasta sama perioodi müügitulu 13,2 miljonit eurot. Ettevõtte puhaskahjumiks kujunes 928 000 eurot.

Lisaks Rannakalda arendusele, mille korterite lõppmüügid on planeeritud järgmisesse aastasse, jätkub Stroomi ranna ääres asuvas Kodulahe Kvartalis arendustegevus ka Soodi 6 aadressil. Septembris selgus ka nimetatud kinnistu arhitektuurikonkursi võitja.

“Konkursi võitis arhitektuuribüroo Apex, kelle välialade lahendus ühendab läbi Kodulahe Kvartali Stroomi rannaala Paldiski maantee kergliikluse alaga, pidades silmas liiklejate turvalisust ja käiguteede kompaktsust,” tutvustas Niinemäe võidutööd.

Sarnaselt Rannakalda arendusele saab ka Soodi 6 ehituse peatöövõtjaks börsifirma oma tütarettevõte Arco Tarc, millele eelmises kvartalis väljastati kolm rahvusvaheliselt tunnustatud ISO sertifikaati.

Ehitustööd käivad ka Pirital, kuhu kerkib vaid viie korteriga luksuslik Kuldlehe butiikelamu. Hoone saavutas oma lõpliku kõrguse septembrikuus ning Arco Vara juhi kohaselt valmivad sealsed unikaalsed kodud juba 2024. aasta esimeses pooles.

“Lisaks jätkub ehitustegevus Botanica Lozenis, mille 16-st eramust on õnneliku ostja leidnud kolm maja. Ehituse planeeritud ajakava järgselt ootame hoonete üleandmist 2024. aasta teises pooles, mil on planeeritud ka uue etapi 24 hoone ehitustegevuse algus,” kirjeldas Niinemäe äritegevust Bulgaarias.

Arco Vara on rahvusvaheline kinnisvarakontsern, mis tegeleb elukeskkonnale lisaväärtust loovate arendusetega. Arco Vara põhitegevuseks on terviklike elukeskkondade ja nendega seonduva ärikinnisvara väljaarendamine. Arco Vara põhiturgudeks on Eesti ja Bulgaaria. Emaettevõte Arco Vara AS loodi 1992. aastal Eestis ja on alates 2007. aastast olnud noteeritud Nasdaq Tallinn väärtpaberibörsil.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.