Bigbank: detsembris sõlmiti mullusega võrreldes kaks korda rohkem kodulaenu lepinguid

Bigbanki juht Jonna Pechter. Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Detsembris sõlmiti pea kaks korda rohkem kodulaenu lepinguid, kui aasta varem samal perioodil ning ligikaudu kümnendiku enam kui eelneval kuul, keskmine laenusumma on endiselt veidi üle 100 000  euro, selgub Bigbanki kodulaenude portfelli analüüsist. 

Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri täitus detsembris prognoos, mille kohaselt koduostjate viimase paari kuu kõrge laenude taotlemise aktiivsus otsis tehinguteks õiget hetke.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Pärast väikest hoovõttu oli tegemist korraliku “lõikuskuuga”. Lisaks oli terendava käibemaksutõusu eel tehingusse jõudmine just uute korterite puhul selgelt nii arendajate kui ostjate ühine huvi, mis väljendus ka täiendavates soodustustes ja kiires lepingusse liikumises,” selgitas Jonna Pechter detsembris toimunut.

“Aasta lõpp on paljude silmis sümboolne aeg oluliste otsuste tegemiseks ja nii on detsember mitmel varasemalgi aastal olnud väga tehinguterohke. Samas täpselt aasta tagasi oli tegemist just eriti kehva kuuga, mil Euribor oli juba ära teinud kiire tõusu, kuid kinnisvarahinnad olid endiselt tipus ja inimesed uue olukorraga veel harjunud ei olnud,” meenutas Pechter, miks sel korral aasta varasemaga võrreldes pea kaks korda rohkem tehinguid tehti. 

Laenutaotlusi esitati detsembris ligikaudu viiendiku võrra vähem, mis on pühadeperioodil pigem tavapärane trend. “Inimeste ostuhuvi ja tehingujulgus on kogu sügise kasvanud, aga samas on mingist üldisest uuest tõusust veel vara rääkida,” kommenteeris Pechter.

Bigbanki juhi sõnul võib inimesi küll veidi ettevaatlikumaks muuta viimase kuu jooksul mitmete analüütikute suust kõlanud hoiatus Eesti majanduse kehvadest väljavaadetest alanud aastal, kuid uue kodu ostmise plaane selle pärast veel pooleli ei jäeta.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.