Liigu sisu juurde

Bigbank: kodulaenude mahud aprillis kahekordistusid

Bigbanki juht Jonna Pechter. Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Aprillis sõlmiti kodulaenu lepinguid enam kui kaks korda rohkem ning kokku kaks ja pool korda suuremas rahalises mahus kui aasta tagasi samal ajal, selgub Bigbanki laenuportfelli analüüsist.  

Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul kasvas märtsikuuga võrreldes 16% ka keskmine laenusumma, mis oli aprillis 127 700 eurot. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Meie prognoos, et värskelt kehtima hakanud Eesti Panga presidendi määrus laenumaksete ja sissetulekute suhtarvu piirmäära arvutamisel võib kaasa aidata keskmise laenusumma kasvule, täitus juba aprillis,” rääkis Pechter, kelle õsnul saab näiteks 1700 euro  suuruse netosissetulekuga inimenesenise 120 000 euro asemel laenu võtta kuni 141 000 eurot. 

Aasta algusest peale on kodulaenutaotluste numbrid Bigbanki juhi sõnul olnud selgelt kõrgemad. “Suurem laenupiir annab võimaluse tõsta uue kodu ostmisel oma elukvaliteeti ja aasta-poolteist sobivat hetke oodanud pered on asunud tegutsema,” kommenteeris Pechter.

Meeles tuleb pidada, et arvestatav osa uutest lepingutest on ka varem sõlmitud lepingute refinantseerimine.

“Bigbank langetas jaanuaris pangapoolset marginaali, mis tõi turule esimese aktiivsuslaine. Konkurents on selgelt elavnenud ja praeguseks on ka suuremad pangad laenutingimusi inimeste jaoks soodsamaks muutnud,” kirjeldas Pechter turul toimuvat ning rõhutas, et kodulaenu võtjal tuleb parima pakkumise saamiseks kindlasti pöörduda nii mitmesse panka kui vähegi jaksu on. “Kodulaen võetakse aastateks ja esimese ettejuhtuva pakkumisega kaasa minek tähendab pahatihti igakuist lisakulu,” märkis Pechter.  

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.