Liigu sisu juurde

Bigbanki juht: on näha esimesi märke kinnisvaraturu tervise paranemisest

Bigbank Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on koduostjate meelestatus viimasel paaril kuul olnud optimistlik.Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Oktoober oli sõlmitud lepingute poolest aasta aktiivseim kodulaenude kuu ning keskmine lepingusumma oli 104 000 eurot, selgub Bigbanki kodulaenude portfelli analüüsist. 

“Sõlmitud lepingute rekord ja laenusumma  keskmine suurus on mõlemad esimesed märgid kinnisvaraturu tervise mõningasest paranemisest,” kommenteeris Bigbanki Eesti juht Jonna Pechter ning lisas, et suures plaanis on koduostjate meelestatus viimasel kahe-kolme kuul olnud optimistlik ja huvi laenude vastu kasvav.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Huvi vahetada oma kodu uue ja suurema vastu on Pechteri sõnul selgelt kasvanud, kuid tehinguni jõudmine ise võtab aega. “Peamiseks takistuseks uue kodu ostul on praeguse eluaseme müük, mis võtab varasemaga võrreldes oluliselt rohkem aega. Samas on praeguse kodu müük paljude perede jaoks uue tehingu vältimatu eeldus,”  selgitas Pechter.

Bigbanki juhi sõnul annavad endiselt tooni tehingud järelturu korteritega, mille hind on uusarenduste omadest soodsam. “Rahatarkus on kasvanud ning viimaste kogemuste põhjal on inimesed oma laenuvajaduse ja -võimekuse juba enne panka pöördumist päris hästi läbi mõelnud,” rääkis Bigbanki juht. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.