Liigu sisu juurde

Bigbank: koduostjad pole kuhugi kadunud, jaanuaris oli laenutaotlusi üle kolme korra rohkem kui detsembrikuus

Jaanuaris esitati kodulaenu taotlusi üle kolme korra rohkem kui detsembris, selgub Bigbanki kodulaenude portfelli analüüsist. Sõlmitud laenulepingute arv oli detsembriga samal tasemel, ka keskmine laenusumma oli viimaste kuudega sarnane 107 000 eurot.

Bigbanki Eesti juhi hinnangul Jonna Pechteri oli laenutaotluste arvu kolmekordistumise peamiseks ajendiks panga poolt pakutud 1,65% marginaal.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Küll aga näitab selline hüpe, et koduostjad ei ole kuhugi kadunud, huvi on kõrge ja otsused jäävad pahatihti just laenuprotsendi taha,””põhjendas Pechter ning lisas, et kuni euribori langetatud ei ole, on ainus võimalus turgu elavdada just pankade käes.

“Kuigi suurtel universaalpankadel peaks intresside langetamine olema oluliselt lihtsam, on nad siiani omakasu igast komakohast aktiivselt kinni hoidnud ja nii peavad väiksemad tegijad taas teed näitama,” kirjeldas Bigbanki juht suuremat pilti kodulaenude turul.

Bigbanki juht Jonna Pechter. Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix

Pechter peab väga oluliseks, et mistahes hea intressipakkumine kehtiks kõigile, sõltumata taotleja ametist, ostetava kodu energiaklassist või täpsest asukohast.

“Näiteks ei saa väga suur osa tublisid tööinimesi endale täna ka väga suure tahtmise juures lubada A-energiaklassiga uusarendusse kodu ostmist, kuid neid ei peaks selle pärast karistama kõrgema intressiga,” rõhutas Pechter, kes ei pea õigeks ka mõnes pangas soodsa kodulaenuga kaasas käivaid kulukaid lisakohustusi. “Kodu ostmine võiks olla nii lihtne, kui vähegi võimalik, sest oma kodu on oma kodu ja laenuraha on igas pangas ikka ühesugune euro,” lisas ta.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega