Eesti Raudtee soovib Balti Jaama lähistele rajada seitsmekorruselise ärihoone
Eesti Raudtee esitas eile Tallinna linnavalitsusele avalduse algatada detailplaneering, mille alusel ettevõte võiks rajada taraga piiratud parkimisplatsi asemele kuni seitsmekorruselise ärihoone.
Toompuiestee kinnistul asub endine Eesti Raudtee peahoone, mille kõrval oleva parkimisplatsile soovib ettevõtte uue maja ehitada. Lisanduva hoonemahu brutopindala oleks ligi 10 000 ruutmeerit ja see ületaks olemasoleva büroohoone pindala sajakonna ruutmeetri võrra.
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
Arhitektide Martin Aunini ja Annika Puusti koostatud eskiisi seletuskirjas on öeldud, et uue lahendusega likvideeritakse olemasolev maapealne tarastatud parkimisplats, mis katab enamuse krundist. Selle asemele rajatakse ärihoone ja rohke haljastusega avalik pargiala erinevate puhkamise- ja vabaajaveetmise võimalustega, samuti kvartalisisesed läbipääsud jalakäijatele ja kergliiklejatele. Olemasoleva ja planeeritava hoone vajadustest lähtuvad parkimiskohad on täielikult paigutatud kahele maa-alusele korrustele.
Arhitektide selgituse kohaselt on uue hoonemahu kõrgem osa paigutatud olemasolevate seitsmekorruseliste hoonete lähedale, et tekiks linnaehituslikult terviklik lahendus. Krundi tagumisele küljele on lisatud kahekorruseline hooneosa, et tekiks sujuvam üleminek äripiirkonna ja madalama miljööväärtusliku elamurajooni vahel. Täiendavalt on nende vahele jäetud võimalikult suur pargiala.
Uus hoonemaht on krundile paigutatud selliselt, et see moodustaks koos olemasoleva hoonega sujuvalt jätkuva uue tänavafrondi. Sarnaselt kõrval paiknevale hoonele on esimene korrus tagasiastega ja tekitab uue jalakäijatetänava äärde avarama ja selgelt eristuva sissepääsuala.
Ligipääs parkimiskorrustele asub uue ja olemasoleva hoone vahelt. Kuna maa-alune parkimine hõivab suure osa krundist, siis maapealne haljastatud osa on planeeritud künklikuna, et oleks võimalik istutada ka suuremaid puid. Linnaosa üldplaneeringu järgselt peab olema haljastust krundil minimaalselt 20 protsenti, pakutud lahenduses on haljastatud 37 protsenti. Lisaks on kahekorruselise hoone katus osaliselt haljastatud. Nii pargis kui katusel paiknevad erinevad puhkamise-, sportimise- ja vaba aja veetmise võimalused.