Ehitusleht arvudes: esimesel täispikal kuul kogusime 14 600 unikaalset külastajat
Sel suvel alustanud Ehituslehe jaoks oli august esimene kord, kui sai statistikat koguda täispika kuu kohta. Siin on meie numbrid augustikuu kohta.
14 600 unikaalset kasutajat
Hindame seda esimese kuu kohta väga korralikuks tulemuseks. Oleme oma sisu sihtinud ehituse, kinnisvara ja arhitektuuriga tööalaselt tegelevatele inimestele ja unikaalsete kasutajate number ütleb, et oleme neist juba päris suure hulgani jõudnud.
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
Kasutajaid loendame Eestis loodud Plausible Analyticsiga. See on lihtne, avatud lähtekoodi ja väikse mahuga GDPRi-sõbralik alternatiiv Google Analyticsile. Plausible jälgib veebisaidi kasutamist inimeste privaatsust austades – isikuandmeid või isikut tuvastavat teavet selleks ei koguta ja küpsiseid ei kasutata.
21 800 lugemist, põrkemäär 85%
Nende kahe numbri osas on arenguruumi. Alustasime väga lihtsa lehega, kus saab artikleid avaldada ja avalehel jookseb lugude voog kronoloogilises järjekorras. Lähiajal tuleme välja Ehituslehe uuendatud versiooniga, mis tõstab avalehel esile põhjalikumaid lugusid ja artikli juurde tekivad viited samal teemal ilmunule. See peaks lugemiste arvu suurendama ja põrkemäära (lugejate osakaal, kes piirduvad vaid ühe lehe külastamisega) alla tooma.
Sotsiaalmeedias jõudsid postitused 43 000 kasutajani
Ehitusleht jagab oma sisu Facebookis ja LinkedInis.
Parimat uudiskirja avas 56,8% saajatest
Saadame uudiskirja välja 5368 aadressile. Kirjad lähevad välja ehitajatele ja arhitektidele veidi erineva sisuga. Kummad uudiskirju paremini avavad? Arhitektid (aga vahe pole liiga suur – olenevalt kirjast 10-20% arhitektide kasuks).
Uudiskirjaga saad liituda siin.
Kolm uut kaasautorit
Ehituslehe toimetajate kirjutiste kõrvalt leiab nüüd ka ekspertide nõuandeid ja arvamusi.
- Õigusteemasid selgitab advokaadibüroo RASK vandeadvokaat Marina Lapidus, kes on laialdaste kogemustega äriühingu-, kinnisvara- ja ehitusõiguse ekspert, kes on spetsialiseerunud keerulisemate korporatiivtehingute läbiviimisele. Tal on pikaajalised kogemused suuremahuliste kinnisvaratehingute nõustamisel nii kohalike kui rahvusvaheliste ettevõtetega (sealhulgas kaubandus-, kontori-, elamu- kui ka muud liiki kinnisvara ja arendusprojektide omandamisel ja võõrandamisel). Samuti on tal laialdane kogemus kaubanduskeskuste üüriportfellide haldamisel, üürilepingute ning ehitus- ja projekteerimislepingute sõlmimisel.
- Arhitektuurikriitika rubriiki veab Carl-Dag Lige. Ta on ajaloolane ja kuraator, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu liige. Sügavam ruumihuvi tekkis tal keskkooli kunstiajalootundides. Eesti Kunstiakadeemia lõpetas ta kunstiteaduse ja Helsingi ülikooli esteetika erialal. Alates 2022. aastast on ta Eesti Kunstiakadeemia doktorant ja nooremteadur. Tema akadeemilised huvid on seotud moodsa arhitektuuri ajalooga, eriti arhitektuuri ja ehitusinseneeria omavaheliste suhetega. Arhitektuurikriitikat kirjutab ta regulaarselt aastast 2006. Sotsiaalmeedias meeldib talle postitada haruldasi fotosid ja kirjutada nende juurde lühivormis Eesti arhitektuuriajaloo teemadel.
- Ehitusega kaasnevaid keskkonnamõjusid aitab analüüsida Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse programmidirektor ja vanemekspert Harri Moora. Ta on spetsialiseerunud säästva tarbimise ja tootmisega seotud keskkonnapoliitikale ja juhtimisvahenditele. Moora tegeleb ka jäätmekäitlusega seotud küsimustega, nagu jäätmekäitlussüsteemide/tehnoloogiate keskkonna- ja majanduslik hindamine, jäätmekäitluse regulatiivsete ja majanduslike instrumentide väljatöötamine ja hindamine.