Endover alustab Volta kvartalis järgmise etapi ehitusega: arendusse lisandub 40 000 ruutmeetrit äri- ja elupindu
Kinnisvaraarendaja Endover plaanib järgmise viie aasta jooksul lisada Volta kvartalisse 30 000 ruutmeetrit äri- ja 10 000 ruutmeetrit elupinda. Uue etapi ehitus algab järgmisel kuul.
Novembris alustab Endover aadressil Mootori 2 asuva hoone ehitusega. Hoone pindala on 6150 m2 ja maja ankurüürnikuks saab MyFitness, mis avab 2026. aasta alguses seal spordiklubi.
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
Volta HUB-i esimese hoone ankurrentnikuks saab MyFitness. “MyFitness on mõelnud Põhja-Tallinnasse laienemist juba mõnda aega, kuna oleme saanud oma liikmetelt tagasisidet, et just sellesse piirkonda oodatakse meid väga,” rääkis MyFitnessi juhatuse liige Tiina Matikainen. Uues klubis saab olema pea 2000m2 treeningvõimalusi.
Endoveri ärikinnisvara arendusjuht Olari Vokk märkis, et lisaks spordiklubile on Volta HUBi tulekuks läbirääkimised käimas ka toidukaupluste, restoranide, kohvikute, teenindusettevõtete ning tervishoiuteenuste pakkujatega. Lähiajal avatakse Volta kvartalis padelikeskus.
Kokku valmib Volta HUBi nime kandvas arendusetapis viis hoonet, millest 30 000 m2 ehk 75 protsenti moodustavad erinevad äri- ja kaubandus- ja teeninduspinnad ning 25 protsenti korterid.
Endoveri turundusdirektor Kristel Laud kinnitas Ehituslehele, et arendajal on olemas ehitusluba kogu mahu jaoks ja kogu HUBi valmimine on planeeritud 2029. aastaks.
Endover teatas, et ehitab lisaks Volta kvartalisse uue lasteaia, rekreatsioonialad ning rajab 15 000m2 suuruse avaliku pargi.
Vokk rääkis, et praeguseks on pool Volta kvartali arendusmahust juba valmis ning koos uute elu- ja töökohtadega nii Voltas kui ka ümbritsevates arendustes kasvab vajadus ka teenuste ja kaubanduspindade järele. “Põhja-Tallinn ja eriti Noblessneri-Volta-Krulli nii öelda kuldse miili piirkond vajab juurde tugiteenuseid ning kaubanduspinda, mis pakuksid Põhja-Tallinnas elavale ja töötavale inimesele võimalust kõik oma käigud ära teha 15-minuti linna põhimõttel,” leidis ta.
Tallinna abilinnapea Pärtel-Peeter Pere rääkis, et kui enamus eluks vajalik on käe-jala juures ehk veerandtunnise jalgsi käigu või rattasõidu kaugusel, tõuseb elukvaliteet ning kinnisvara väärtus. “Nii tekib linnas külaelu: inimesed näevad üksteist, kuulevad helisid, tunnevad lõhnu ning saavad viibida põhjamaises linnaruumis,” selgitas ta.
Vokk leidis, et kui palju räägitakse sellest, et kinnisvaraturg Eestis seisab, siis Põhja-Tallinnas taolist trendi näha ei ole. “Turg ei seisa, vaid muutunud on dünaamika ning tekkinud on uued epitsentrid,” ütles ta. “See, et Põhja-Tallinnas elab tulevikus ligi 100 000 elanikku, ei ole enam lihtsalt visioon, vaid lähiaastatel saabuv reaalsus.”
Põhja-Tallinnas kõrvuti asuvad Volta, Krulli ja Noblessneri endised tööstusalad on muutumas äri-, puhke- ja elupiirkondadeks, ning kasvatavad Põhja-Tallinna elanike arvu. Endoveri andmetel peaks Põhja-Tallinna elanike arv suurenema peaaegu poole võrra ja praegu pea 65 000 elanikuga linnaossa peaks kõigi arenduste valmides lisanduma ligi 30 000 elanikku.
Endoveri plaanide kohaselt on 2030. aastaks Volta kvartal koos lähipiirkonnaga koduks 12 500 ja töökohaks 11 000 inimesele.
Piirkonna kasvavaks väljakutseks on arendaja hinnangul saamas liiklus ning liikumisvõimalused linnaosade vahel. Vokk sõnas, et arendajana mõistavad kasvava liikluskoormuse probleemi ning selle pärast lähtutakse kogu Volta kvartali arendamisel põhimõttest tuua kõik olulised teenused kohapeale. “Lahendame liiklusväljakutse sellega, et loome kvartali sisse võimalused mitte liikumiseks,” sõnas ta. “Kui asustus on tihe ja piirkonnad lahendatud 15 minuti linna põhimõttel, siis ei ole tegelikult suurt vajadust liikumiseks. Meie fookuses ei peaks olema see, kuidas rohkem liikuda, vaid see, kuidas planeerida linnaruumi nii, et me ei pea sedavõrd palju liikuma.”
Volta HUBi arhitektuuri loob ARS Projekti meeskond, kes on Tallinna siluetile toonud ka Maakri kvartali, Torni ja Rocca Towersi kõrghooned.